Evropské zajímavé AKCIE   jsou zde   ,   americké zajímavé AKCIE   jsou zdeRaytheon Technologies Corp.   USA   ISIN: US75513E1010   RTX     P/S   graf + dividenda   zprávyEnbridge Inc.   Kanada   wkn 885427   ENB   P/E P/B P/S   Yahoo P/E P/B P/S   graf + dividenda   Tradegate   zprávyBank of Nova Scotia   Kanada   wkn 850388   BNS   dividenda 186 let   P/E P/B P/S   Yahoo P/E P/B P/S   graf + dividenda   Tradegate   zprávyMitsubishi Corp.   Japonsko   wkn 857124   MSBHF   P/E P/B P/S   Yahoo P/E P/B P/S   graf + dividenda   Tradegate + Quotrix   zprávyWalgreens Boots Alliance   USA   wkn A12HJF   WBA   dividendový aristokrat   P/E P/B P/S   Yahoo P/E P/B P/S   graf + dividenda   Xetra   zprávyBNP Paribas S.A.   Francie   ISIN: FR0000131104     P/S   Yahoo P/E P/B P/S   graf + dividenda   zprávy


Pres hranice státu > 5.000 euro . Bez povolení je mozno osobne vyvázet nebo dovázet pres státní hranice kdekoliv v Evrope jen méne nez 5.000 euro. Kdo chce vyvézt nebo dovézt více jak 5.000 euro , musí to písemne u celnice oznámit a prokázat , odkud ty peníze pocházejí a prozradit , na co budou pouzity. To platí i pri vývozu a dovozu ekvivalentu penez jako je zlato , papírové akcie , šeky atd. U koho bude zjisteno celníky na hranici , i daleko za hranicí pojízdnými celníky , ze prevezl pres hranici více penez jak 5.000 euro bez písemného povolení , ten muze jako euro-milionár platit maximálne i 1 milion euro pokutu a bude soudne vysetrováno , kde ty peníze vzal.

V USA :
www.InteractiveBrokers.com jsou výhodné pro mnohé krátkodobé obchody , mesícní poplatek 10 dolaru , to znamená 120 dolaru za rok , ale obchoduje se zadarmo az do celkových poplatku 120 dolaru za rok. Ten poplatek u Interactive Brokers by byl pri nákupu a prodeji za kazdý kus akcie 0,005 dolaru , minimálne 1 dolar za zakázku , maximálne 0,2% z hodnoty celé zakázky a limit pro kurz je zadarmo.


Z korespondence :

" Prisel jsem o vsechny úspory z duvodu propadu akcie na polovinu prostrednictví margin operací. Me snízil broker behem dvou týdnu úroven rucení z 25% na 50%. Podstatou je vlození jen 25% - 50% svých penez a na zbytek akcií Vám broker pujcí. Pri poklesu rucení pak narázíte na výzvy dolození dalsí hotovosti nebo prodání akcií se ztrátou a muzete prijít i o vse. Ve víre, ze pokles preziju jsem to nechal být , az byl úcet v minusu a musel vse zrusit. Broker byl nedostupný , neochotný Vám zachránit peníze. Ztráty jsem likvidoval jeste pul roku. " Robert O.

" Pracoval jsem pro jednu spolecnost, která delala investicního zprostredkovatele pro obchodníka na burze. Velice rychle jsem zjistil, co se ve spolecnosti deje a na jakém systému jsou nase brokerské spolecnosti postaveny. Jde samozrejme o poplatky. V kazdé brokerské spolecnosti jsou junior brokeri, kterí mají peníze jedine, kdyz sezenou nové klienty a to jakýmkoliv zpusobem. Potom jsou makléri, kterí se dostali k maklérské zkousce pochybným zpusobem a mnohokrát ani nevedí nic o akciích. Jejich ohodnocení pramení z poctu obchodu za kalendární mesíc. Jsou zde jeste ruzné motivacní bonusy a souteze v poctu nových klientských úctu mezi pobockami. Nedávno jsem prosel mnoho pohovoru u brokerských spolecností a vsechny meli mnoho spolecného. Zejména to, ze jsou firmy zivé z poctu transakcí a poplatku a ne z výsledku. Vubec je nezajímá, jestli klient vydelává! Dokonce jsem zaslechl vetu od vedoucího oddelení, ze nejlepsí klient je ten, který ztrácí 10% z vlozeného kapitálu. Klient nechce odejít, protoze neztrácí prílis, ale drzí ho potreba, získat peníze zpet. Pokud by vydelával pouze 3% rocne, odejde ke konkurenci. Firmy jako je FIO, Capital Partners, Patria Finance, Cyrrus atd. velice rádi nabídnou komisionárskou smlouvu, která vám ríká, ze si vlastne obchodujete sami. Jenze mnoho lidí podlehne kouzelným slovíckum a psychologickému nátlaku tem nejzkusenejsím lhárum na této planete a je schopna proti vlastnímu presvedcení delat kazdodenní ztrátové obchody. Jsem velice rád, ze jsem onen systém poznal na vlastní kuzi a ze mohu varovat lidi. Pokud si otevrete u ceského brokera úcet a chcete investovat, NIKDY nepodepisujte smlouvu o "Obhospodarování portfolií" a pokud uzavrete Komisionárskou smlouvu, NIKDY nezvedejte maklérovi telefon a radeji se ucte investovat. Nebo ZARUCENE prijdete o peníze! Klientovi udelaji ztrátu 400.000 korun a maklér na tom vydelá 6.000 a kvuli této cástce je schopen klientovi tuto ztrátu doporucit! Pri obhospodarování portfolií si berou 15-40% ze zisku. " Jirí K.

♥ ♠ ♣ ♦ ♣ ♠ ♥

Český tunel a česká privatizace
Neudrzitelnost komunistického rezimu na konci 80. let 20. století prinutila celý tehdejsí bolševický establishment jednat. Byl vyslán signál do kontrolovaných disidentských kruhu k zahájení "revolucních" kroku. Je zajímavé, ze vetsina dulezitých osob, které pozdeji obsadily vysoké státní funkce ci tunelovaly banky, se rekrutovala z Československé akademie ved - ČSAV, a to vesmes z Prognostického ústavu. V této instituci plné vysokých komunistu pusobili pachatelé Komárek, Klaus, Zeman, Češka, Dyba, Dlouhý, Ransdorf, Salzmann, Ježek, Klausová a dalsí. Ti predstavovali jak kádrovou rezervu pro nový rezim, tak kádrový nomenklaturní rezervoár rezimu starého. Sám šéf Prognostického ústavu, presvedcený komunista, prítel Che Guevary a místopredseda vlády ČSFR v roce 1990 - Valtr Komárek ho oznacil za "školu revoluce".
Ve vyvolané euforii a v nadeji na zbavení se komunistického jha se vyskoleným bolsevickým "revolucionárum" z Prognostického ústavu spolu s Havlovými disidenty podarilo splnit svuj úkol - zmenit rezim a ponechat komunisty fakticky u moci. Symbolickým a zároven tragickým vyjádrením tohoto faktu byla instalace Mariána Čalfy, v té dobe jeste aktivního agenta KGB, do kresla predsedy vlády dne 10.12.1989, kde setrval az do 2.7.1992. Za komunistické éry pusobil Čalfa v ČTK, poté byl jmenován predsedou Legislativní rady vlády ČSSR a vyzkousel i post komunistického ministra. Václav Havel si jej vybral za nejblizsího spolupracovníka. Dr. David Ellerman ze Svetové banky v souvislosti s kupónovou privatizací oznacil Václava Klause za "tržního bolševika" a architekta "financního pirátství".
Nutno priznat, ze nápad kupónové privatizace byl geniálne rafinovaný. Dát lidem pocit, ze neco získávají, vybrat za to od nich jeste peníze a následne se legálne zmocnit majetku, který zustal po komunismu. Za architekty kupónové privatizace lze povazovat pachatele:
a) Dušan Tříska, narozen 14. 4.1946
b) Tomáš Ježek, narozen 15.3.1940
c) Václav Klaus, narozen 19.6.1941
U jejího zrodu se rovnez nejakou dobu pohyboval Jan Švejnar. Dne 4.10. 2001 odpovedel Dušan Tříska, jeden z nejblizsích prátel Václava Klause a bývalý agent StB s krycím jménem Dusan v radiu Svobodná Evropa na otázku, zda se nestydí za své otcovství projektu kupónové privatizace, slovy: "Hlásím se k nemu samozrejme hrde a myslím si, že jsem schopen dolozit, ze jsem hrdý a mám na co."
Vzhledem k prímé participaci Aleše Třísky, bratra Dušana Trísky, na nejvetsích financních zproneverách a krádezích a dále s ohledem na blízký vztah Václava Klause k dalsím podvodníkum lze duvodne predpokládat, ze projekt kupónové privatizace byl úcelove pripraven a nastaven tak, aby umoznil beztrestné zcizení národního majetku.
Kupónová privatizace se uskutecnila ve dvou vlnách v letech 1992–1994. Celková hodnota jmení podniku privatizovaných kupónovou metodou cinila 679 miliard korun v cenové hladine ke dni zahájení první vlny. Mediální masáz a propagace byla silná, bylo dosazeno nevídané aktivity a odezvy od obcanu, predevsím v zrcadle toho, ze za své peníze dostávali bezcenné papírové knízky. Úcast v první vlne byla 77 % vsech oprávnených obcanu a v druhé vlne 74 % obcanu.
Na majetek zprivatizovaný kupónovou privatizací cekal dvojí osud. V prvním prípade byl ihned zproneveren a rozkraden. Zde se jeví slovo "krást" jako absolutne nejvýstiznejsí, na rozdíl od jakýchkoli ekonomických ci právních termínu. Princip byl jednoduchý a recept vsude stejný. Nevýhodné obchody, zadluzování, systematické vyvádení aktiv a vytvárení pasiv, tj. proslulé ceské "tunelování", vse vesmes v rezii sehraného a zkuseného týmu agentu StB. Ve druhém prípade byl majetek dále spravován a do vedoucích míst "zprivatizovaných" podniku byli dosazeni, popr. se vrátili exponenti komunistického rezimu. V techto prípadech nebyly podniky "tunelovány" bezprostredne, ale postupne nebo v prípade potreby, tzn. nutnosti vytvorení financních aktiv.
Ve Velké Británii lady Margaret Thatcher privatizovala velké státní podniky. V ČSFR ministr financí Václav Klaus privatizoval velké státní podniky. Potud shoda. Rozdíly: Ve V.B. provedli nezávislý audit a prodali za trzní cenu. Tedy tomu, kdo dal nejvíc. A platilo se hned. U nás se státní podnik prodal za úcetní hodnotu predem urcenému zájemci. A s odkladem platby.
Postup byl tento: Privatizacní komise zjistila úcetní hodnotu subjektu vybrala zájemce. Tomu predala podklady.
1. Zájemce si nechal subjekt ocenit znalcem. Cástka, urcená znalcem, nekolikanásobne prevysovala cástku prodejní.
2. S tímto odhadem trzní ceny sel zájemce do banky a úver bez problému dostal. Za úver pritom rucil majetkem, který stále jeste nebyl jeho! Z úveru, poskytnutého takto bankou, zaplatil tu úcetní hodnotu a jeste mu zbyla pekná sumicka do zacátku.
3. Podnikatel "zlatokop" si po prevzetí subjektu zalozil dalsí firmu, na kterou prevedl aktiva puvodního subjektu. Potom prestal bance splácet úver. Banka byla nucena prevzít zástavu, tedy spíse to torzo, které z puvodního subjektu zbylo. Pan podnikatel byl z obliga, proste mu "nevysel podnikatelský zámer!"
4. A na státu bylo, aby mu prokázal úmysl. Pan podnikatel to navíc jistil prevedením majetku na osoby blízké. Takto tedy vznikl pojem "tunelování." A takto se nám tady "narodili" noví kapitalisté.
5. Vsechny tyto transakce národního majetku nepodléhají právnímu prezkumu. Na to byl dokonce vytvoren zvlástní zákon!
Pri takzvaném ocistování bank od takto vzniklých nedobytných úveru bylo zapotrebí tato pasiva nekde skrýt. Dva starí prátelé z "Prognostáku" to vyresili tím, ze zalozili Konsolidacní banku. Vznikl tak svetový unikát - banka, která spravovala jen samá pasiva. Kdyz uz to bylo prílis nápadné, byla tato banka prejmenována na Českou konsolidacní agenturu. Soucasne s tím bylo vedení ČKA povoleno prodávat tam ulozené dluhy za cástky, které nezrídka tvorily pouhých deset procent puvodní výse dluhu. Tak se také bezne stávalo, ze puvodní dluzník si koupil svuj dluh (pres tretí osobu, samozrejme) za cástku, která nepokryla ani úroky z tohoto dluhu. Tento dríve dluzník byl po této transakci samozrejme uz opet vázený podnikatel. Po zaniklé CKA zbyl dluh ve výsi 236 miliard korun. Tato cástka se objevila jako záporná polozka ve státním rozpoctu a ze státního rozpoctu je také tento dluh umorován. Takze, milé deti, jaké si z toho vezmeme ponaucení? Ano, správne! Kdyz dva delají totéz, není to vzdycky totéz."
Tento stát v zádném prípade nerozkrádaly nejaké "socky." Z tech nekdejsích privatizátoru, jejichz dluhy platíme (a budeme platit i nadále) vsichni bez rozdílu, jsou dnes milionári, multimilionári a nekterí dokonce miliardári. A jsou to také ti, kterí nám tady skutecne vládnou. Politici jsou ve skutecnosti jen loutky, vykonavatelé jejich vule.
Tak se také stalo, ze si prohnaný estébák Andrej Babiš za "své“ miliony "koupil" i nasi soucasnou vládu. :( Falsovaná zaplacená statistika, falsovaná zaplacená prognóza dnes 3.4.2015 oznamuje, ze zločinecká strana ANO by získala v ceských volbách nejvíce hlasu ze vsech stran.

     
Foto : hlavní teoretičtí pachatelé české privatizace, dosud nejsou ve vězení : Václav Klaus , Dušan Tříska , Tomáš Ježek


home - index     České akcie     fundament České akcie     Evropské kvalitní akcie     Euro akcie signály
USA kvalitní akcie     US akcie signály     techno akcie     zajímavé akcie     Warren Buffett akcie     BRKA
farmacie + biotech     indexy     moudrosti     analýza fundamentální     technická analýza     druhy grafu
Dow Jones fundament     Dow Jones grafy     US bank akcie     praxe akcie     investice     filtry počítadla
DAX akcie     krach 1929     krach 2000     mustrdepo     privatizace     tunely     paradís     2006     2007
2008     2009     2010     2011     2014     2020-2040     komodity     fondy     penize jako dluh     duch doby    
Benjamin Graham - Peter Lynch - Philip Fisher - John Templeton - Andre Kostolany
Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse o akciích česká a slovenská diskuse   vtipy

  Tahiti     Hawaii     Benidorm     Kuba     midi hudba     animované gify     Laurel & Hardy