Farmacie a Biotechnologie AKCIE grafy s indikátory EMA MOM MACD RSI Volume
Biotechnologie akcie , farmacie , výrobci zdravotního príslusenství a farmaceutické obchody.

Hlavní americké biotechnologické akcie AMEX BIOTECHNOLOGY INDEX (^BTK) http://finance.yahoo.com/q/cp?s=^BTK
Hlavní americké farmaceutické akcie AMEX PHARMACEUTICAL INDEX (^DRG) http://finance.yahoo.com/q/cp?s=^DRGPfizer Inc.     PFE     WKN: 852009     ISIN: US7170811035     USA     farmacie a biotechnologie     www.pfizer.com     fundaments     fundamentals     Historie dejiny :
Pfizer Incorporated (PFE), WKN: 852009, ISIN: US7170811035, USA, farmacie a biotechnologie.
Pfizer Inc. je nejvetsí farmaceutický koncern na svete s filiálkami v mnoha zemích, predevsím v zemích USA, Nemecko, Rakousko, Svýcarsko, Kuba, Brazilie, Puerto Rico, Belgie, Britanie, Kanada. Hlavní sídlo koncernu je New York. Roku 2005 mel Pfizer 106 000 zamestnancu, roku 2008 mel 87 000 zamestnancu po celém svete.
Firmu Pfizer Inc. zalozil fyzik z nemeckého mesta Ludwigsburg, pan Karl Pfizer roku 1849 v Brooklynu, v New Yorku. Behem let koncern Pfizer koupil farmaceutické firmy: J.B. Roerig & Co., Heinrich Mack, Warner-Lambert, Pharmacia. Koncern Pfizer vyrábí desítky léciv proti vsem neduhum. Známé jsou zvláste: Accupro, Aricept, Celebrex, Combactam, Detrusitol, Edronax, Genotropin, Champix, Inspra, Lyrica, Neurontin, Norvasc, Relpax, Sortis, Sutent, Ultreon, Unacid, Valoron, Vfend, Viagra, Xalatan, Zeldox, Zithromax, Zoloft, Zyvoxid.

NYSE New York, SMA 38, SMA 100, RSI, MACD
10 let graf v dolaruSanofi S.A.     SNY     WKN: 920657     ISIN: FR0000120578     Francie     farmacie     2009 koupena česká Zentiva     www.sanofi-aventis.com     fundaments     Historie dějiny :
Sanofi SA (SNY), WKN: 920657, ISIN: FR0000120578, Francie, farmacie.
Sanofi SA (SA = societe anonyme, akciová spolecnost) je francouzský farmaceutický koncern, 3. nejvetsí farmaceutický koncern na svete (po Pfizer a GlaxoSmithKline). Roku 2008 mel koncern asi 97 000 zamestnancu v nekolika zemích sveta. Hlavní sídlo koncernu je v Parízi, také je vedení ve Frankfurtu.
Koncern Sanofi Aventis vznikl roku 2004 sloucením podniku Sanofi Synthélabo a Aventis. Podnik Sanofi-Synthélabo vznikl roku 1999 sloucením Sanofi (oddeleného od Elf Aquitaine) a Synthélabo (oddeleného od l´Oréal). Podnik Aventis vznikl roku 1999 sloucením francouzského Rhone-Poulenc a nemeckého Hoechst AG. Nejstarsí díl koncernu Sanofi Aventis je nemecká firma Hoechst AG z roku 1863. Sanofi Aventis koupil roku 2009 ceskou firmu Zentiva na levné léky generika. Sanofi-Aventis vyrábí vlastní léciva, také generika a vynalézá nové medikamenty. Medikamenty 8 druhu jsou vyrábeny na: Poruchy výmeny hmot a diabetika, krevní obeh a srdce, trombóza a klouby, rakovina a onkologie = nádory, vnitrní medicína, nervy a multiple skleróza, dermatologie = kozní, prevence s očkováním. Známé jsou léky: Aarane, Actonel, Apidra, Aprovel, Arava, Batrafen, Clexane, Copaxone, Cordarex, Corvaton, Delmuno, Eloxatin, Ergenyl, Fasturtec, Insuman, Lantus, Lasix, Lovenox, Plavix, Stilnox, Tavanic, Taxotere, Telfast, Thyronajod, Tranxilium, Ultracain, Ximovan. Na očkování je oddelení Sanofi-Pasteur ten nejvetsí výrobce sveta, očkování proti nemocem: tetanus, difterie, influenza, vzteklina, polio, zlutá chripka, tuberkuloza a jiné.

Frankfurt, SMA 38, SMA 100, RSI, MACD
10 let graf v euroTakeda Pharmaceutical   Japonsko   ISIN: JP3463000004   TAK   P/S   graf + dividenda   zprávy


Zde nahore se jedná o bezpecné velké farmácie a zádné malé biotech firmy.
Varování a doporucení k malým biotech firmám:
Investice do biotechnologických akciích není pro moudré investory typu Warren Buffett. To je investice pro riskující spekulanty. A to je investice pro multimilionáre, kterí mohou pár milonu ztratit. Není dobré kupovati akcie biotechnologických firem, které jeste medikamenty neprodávají. Kdyz výzkum jejich 1. medikamentu skoncí neůspechem a chybí zájem a peníze na výzkumy dalsí, je riziko pro akcionáre ztratiti vsechny jejich peníze v akciích. Lepsí je kupovati jen akcie od biotechnologických firem, které uz nekolik druhu medikamentu prodávají. A které mají výzkum nového medikamentu ve fázi 2. nebo ve fázi 3. A které mely vloni pozitivní zisk a ocekávají letos vyssí zisk nez vloni, viz webstránky www.onvista.de a finance.yahoo.com
Stop loss order u malých biotech firem by se mohl vyplatit - není-li zkusební komisí dovoleno vyrábet nový medikament, muze akcie spadnout -70 % za jediný den. Dobrý je volit stop loss order asi -19% pod nákupním kurzem a pozdeji zvysovat kurz pro stop loss, kdyz akcie roste, stále na -19% pod maximálním kurzem. Nebo nemeníme stop loss kurz, kdyz akcie padá. Pro stop loss volit kurz pár centu nad celou hodnotou, 10.03 euro namísto 10.00 euro, aby se nám prodej dríve vyrídil, kdyz akcie padá, nez tem lidem, kdo volili stop kurz 10.00 euro.
Ztráty s akciemi ztrátových firem na doporucení koupit od analytiku a na doporucení koupit v magazínech: Nemecká biotechnologická firma GPC Biotech, München - Martinsried, delala kazdý rok ztrátu, 2006, 2007 i 2008. Firma neprodávala medikamenty, zatím jen zkoumala. Presto se najdou nepoctiví zaplacení analytici a nepoctiví zaplacení redaktori nemeckých magazínu, kterí doporucují akcii koupit, jakoby byl ocekáván nadprumerný rust levné akcie. Jenomze firma delající kazdý rok ztrátu by mohla logicky na konci kazdého kvartálu oznamovat ztrátu za minulý kvartál a tyto zprávy mohou kurz akcie vzdy aspon -20 % za den srazit 4x rocne. Také akcie podniku delajícího ztráty je s P/E extrémne drahá, negativní P/E neexistuje a pak platí jen P/S a P/B. Nejdále byl po 10 letech výzkum medikamentu Satraplatin proti rakovine prostaty, byl v poslední fázi výzkumu. Falesnými doporuceními analytiku a zprávami od vedení firmy o budoucím schválení medikamentu Satraplatin byla roku 2006 vyhnána akcie +90%. 2007 ale spekulanti s akcií zle dopadli 20. 7. 2007 akcie spadla z 23,37 euro na 13,90 euro, tedy -40 % behem 1 dne a behem dalsího týdne na 7,55 euro, celkem -68 % za týden. Americký zdravotní ústav FDA totiz oznámil obavy, zda medikament Satraplatin pro nepatrný úcinek bude vubec schválen. A spekulanti drzící akcie GPC Biotech podali zalobu proti vedení firmy delající falesné nadeje na schválení medikamentu. 30. 10. 2007 byl záverecný kurz 7,96 euro a druhý den 31. 10. 2007 otevírací kurz uz jen 3,50 euro a nejhlubsí kurz dne 2,66 euro, to je propad -67 % za 24 hodin a propad -89 % za 3 mesíce. Zde nepomohl ani stop loss order, kdyz otevírací kurz byl -56 % pod záverecným kurzem vcera. Firma oznámila, ze výzkum jejího hlavního medikamentu Satraplatin bude ukoncen bez nadeje na schválení. A nepoctiví analytici zmenili doporucení z koupit na prodat a jmenovali cílový kurz akcie 2 euro bez udání do kdy.

Nejvetsí mne známý propad akcie za 1 den: Akcie americké biotechnologické firmy ViroPharma (VPHM), WKN: 903906 za 6 miliard dolaru burzovní hodnoty spadla ze záverecného kurzu 72.00 dolaru dne 10.4.2000 na nejnizsí kurz 21.50 dolaru dne 11.4.2000 na burze Nasdaq behem jednoho dne -70%. Výzkum jejich prvního medikamentu Pleconaril byl ve 3. fázi, kdyz výsledky zklamaly a firma odlozila predvedení léku zkusební komisi o rok, na to tedy analytici snízili doporucení k akcii. Proto je dobré u akcií biotechnologie stále míti nastaven automatický stop loss order -15 % az -20 % pod nákupním kurzem a pak pod maximálním kurzem -15% az -20%, jestli je ale otevírací kurz akcie ráno uz -50 % pod zavíracím kurzem vcera, pak nám stop loss order -19 % pod poslednim kurzem nepomuze. Nejlepsí je nechati akcie malých biotechnologických akcie multimilionárum a fondum.

Hlavní americké biotechnologické akcie AMEX BIOTECHNOLOGY INDEX (^BTK) http://finance.yahoo.com/q/cp?s=^BTK
Hlavní americké farmaceutické akcie AMEX PHARMACEUTICAL INDEX (^DRG) http://finance.yahoo.com/q/cp?s=^DRGDnešní výměnný kurz kurzy eura dolaru libry koruny franku yenu yuanu kurs výměnné kursy cizí měny valuty devizy evropské euro americký dolar britská libra švýcarský frank čínský yuan japonský yen slovenská koruna česká koruna :

1 euro = ? americké dolary     1 euro = ? britské libry
1 euro = ? švýcarské franky     1 euro = ? české koruny
1 euro = ? japonské yeny     1 euro = ? čínské yuany

Dnesni vymenny kurz kurzy eura dolaru libry koruny franku yenu yuanu kurs vymenne kursy cizi meny valuty devizy evropske euros americke dolary britske libry svycarske franky ceske koruny slovenske koruny japonske yeny cinske yuany jen juan jeny juanyJak vydělává s akciemi známý český profi trader : Kazdý ho asi znáte, kazdý rozumný akcionár a investor z vás uz jim asi pohrdal a proklínal jej a vysmíval se mu. On je snad ten nejznámejsí ceský trader ze vsech ceských traderu.
Jak na to chodí od lesa slavný ceský trader : Akcie udelá napríklad +63,3% za 10 týdnu a on vydelá z toho jen +3,7% za pár dní. To je samozrejme obchod na nic a tak prodává lidem tipy na obchody jako je tento a ten nákup tipu stojí lidi 70,20 korun za den, nebo 2080 korun za mesíc, aby na tom tradingu akcií ten profesionální trader vydelal. Polovina z tech tipu jde do háje a akcie nemísto ocekávaného rustu klesaji. Nebot zde se obchoduje jen podle technické analýzy a podle postavení hvezd. A kdyz podnik delá toho roku ztrátu, má negativní zisk EPS, je logické, ze se v polovine prípadu podle technické analýzy nic nevydelá s akcií. Chteli by jste si u nej objednat ty tipy na takovéto obchody za 2080 korun pro mesíc ?? Já vám dám adresu toho profi tradera a on vám ty tipy a spíse vtipy bude posílat. Sledujte zde na obrázku, jak vypadají jeho úspechy a jeho draze prodávané tipy na obchody s akciemi :

Myriad Genetic ( MYGN ) biotechnologie USA 2007.


home - index     České akcie     fundament České akcie     Evropské kvalitní akcie     Euro akcie signály
USA kvalitní akcie     US akcie signály     techno akcie     zajímavé akcie     Warren Buffett akcie     BRKA
farmacie + biotech     indexy     moudrosti     analýza fundamentální     technická analýza     druhy grafu
Dow Jones fundament     Dow Jones grafy     US bank akcie     praxe akcie     investice     filtry počítadla
DAX akcie     krach 1929     krach 2000     mustrdepo     privatizace     tunely     paradís     2006     2007
2008     2009     2010     2011     2014     2020-2040     komodity     fondy     penize jako dluh     duch doby    
Benjamin Graham - Peter Lynch - Philip Fisher - John Templeton - Andre Kostolany
Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse o akciích česká a slovenská diskuse   vtipy