Muj kapitál v akciích rostl roku 2010 +34% , z toho je +16% zpusobeno jen pridáním
penez do akcií a +18% je rust akcií od 1.1.2010 do 31.12.2011.
Z mých akcií od 1.1.2010 do 31.12.2011 nejvíce rostly akcie :
Citigroup +54%, Demag Cranes +53%, Royal Bank of Scotland +45%, Siemens +45%, Lloyds +42%, Daimler +37%, Vossloh +37%.
Indexy rostly 2010 Nasdaq100 +18%, DAX +16%, ATX +16%, PX v euro +16%, PX v korunách +5%.
V polovine roku 2011 jsem prodal s výnosem akcie Siemens, Vossloh a Demag Cranes.
Roku 2011 jsem prodal s výdělkem akcie Siemens, Vossloh, Demag Cranes.
Roku 2011 jsem koupil poprvé akcie Leoni, Vale, BHP Billiton.
A mnoho akcií koupených od 2007 do 2010 jsem roku 2011 přikoupil.
Relativne silné akcie a relativne slabé akcie.
Pro jedny investory mají ty nejvíce spadlé akcie ten nejvetsí potenciál rustu,
jestli ta firma se jiste a bezpecne vzdaluje od bankrotu.
Pro jiné investory je nejlepsí koupit akcie blízko jejich maximálního historického kurzu,
tam se mluví o momentum MOM a následování rostoucího trendu a nejvyssí relativní síle RS.
Ty prvni investori vyzadují P/S a P/B hluboko pod 1 a pokud mozno i P/E pod 15, lépe pod 10. Oni se poucili z propadu drahých akcií roku 1930 a 2001 a tak nemohou nikdy vydelat stovky procent s drahými akciemi Google a Apple.
Ti druzí investori se nepoucili nic z krachu drahých akcií roku 1930 a 2001 a tak kupují bez starosti rostoucí akcie v rostoucim trendu = s nejvyssí relativní sílou RS - relative strength - relative Stärke a vubec je nazajímá predrazení akcií P/E 60, P/S 4, P/B 6
a tak vydelali od 2004 do 2010 stovky procent s drahými populárními akciemi Google a Apple.
Zálezí jen na tom, ke které skupine se pridat, zda kupovat bez nebezpecí levné akcie mající rust pred sebou a dobrou dividendu. Nebo se hnát se stádem za drahými populárními akcie, které zrovna rostou a nemaji dividendy.
Blázinec by byl kupovat levné akcie jak E.ON a soucasne i drahé akcie jak Apple.
foto photo
Toto uz je kontrolovaná demolice nanothermitem, s výbusninou umístenou v kazdém patre, pricemz 2.000 lidí nechali v domech bez varování. Zrejme se Bushovi ty mrakodrapy nelíbily a chtel je míti zbourané.
Ovsem nejprve meli varovat lidi, aby mrakodrapy opustili pred bouráním.
World Trade Center musel pryč, protože v budovách byl azbest a protože americká vláda hledala důvod pro přepadení Afghanistánu a Iráku.
Správa newyorského prístavu, na jehoz pozemku se jeho se budovy WTC nacházely, chtela míti ty budovy pryc, protoze v nich byl azbest a to dnes nesmí býti, to je zdraví skodlivé. Odstranení azbestu z budov by stálo ale miliardu dolaru.
Také americká vláda mela tehdy problém, chtela prepadnout Afghanistán a potrebovala proto duvod. Pomohl jim gauner Larry Silverstein. Ten žid obe budovy, WTC1 a WTC2 najmul na 99 let 6 týdnu pred bouráním a nechal je pojistit proti
teroristickým útokum. Nekolikrát byli nuceni lidé budovy opustit, ale kdo zustal, slysel vrtání ve vsech patrech. Byla tam na neprístupná místa ve vsech patrech mrakodrapu uschována výbusnina Nanothermit. Jedno patro v kazdém mrakodrapu
bylo prázdné a verejnosti neprístupné a výtah tam nestavil, tam bylo za dvojitou zdí ukryto demolicní centrum. Tehdy se obávali lidé v New Yorku teroristických útoku. Psi pátrající po výbusninách byli tedy z World Trade Center mrakodrapu
odstraneni, aby nepátrali. Ale výbusnina Nanothermit byla nová a psi ji jeste nevycítili. Byly objednány cetné put opce na pokles akcií United Airlines, asi ne od teroristu, protoze teroristi maji jiné starosti nez spekulaci na burze.
Stíhacky pronásledující podezrelá letadla mela povel 11.9.2001 zustat na zemi. Ministr obrany Rumsfeld uz teroristické útoky ocekával. Bratranec prezidenta Bushe - Jim Pierce hotel ve WTC opustil a ubytoval se v hotelu Millennium.
Dne 11.9.2001 ráno v 8.46 hodin severní vez a v 9.03 hodin jizní vez WTC nabouraly unesená letadla. Brzy potom videli lidé v ulicích záblesky a exploze výbusnin postupne ve vsech patrech od místa nárazu letadel az dolu. Severní vez se zrítila
v 10.28 a jizní vez v 9.59 hodin. Jew Larry Silberstein byl tou dobou u doktora, aby mel alibi. Prezident George W. Bush toho dne navstívil základní devítiletou skolu ve meste Sarasota, Florida. Byl ihned po útoku na mrakodrapy telefonem informován.
Jenze exploze mrakodrapu Bushe vubec neprekvapila a klidne dál cetl detem ve skole z knihy povídku. Ocelové konstrukce budov nemohly býti zdeformovány tlakem od letadly nabouraného horního patra, ale zdeformovala je vysoká teplota explozí Nanothermitu.
Starosta New Yorku - Rudy Giuliani zakázal na pozemku dvou zbouraných mrakodrapu - Ground Zero fotografovat a filmovat a lidem byly negativy a filmy zabaveny. Pro odborníky ze vsech branzí je ale jasné a mají dukazy, ze mrakodrapy byly zbourány
výbusninou. A i kdyby sami teroristi za spolupráce s majitelem budov Silversteinem výbusniny do kazdého patra umístili, americká vláda byla o tom dobre informována. Stále pribývají zaloby u soudu od pozustalých, kterí ztratili své príbuzné
ve zrícených mrakodrapech. A 2.323 lidí zahynulo 11.9.2001 ve zrícených budovách WTC, z toho bylo 343 pozárníku a 200 lidí se zabilo skokem z okna. Dalsích 157 lidí zahynulo v tech dvou letadlech. Jenze státní prokurátor vysetrování bouracky
stále odmítá. Dukazy a dokumenty budou prístupné az 25 let po explozi, tedy roku 2026. A tak 7.10.2001 zacal útok na Afghanistán a jeho národ Taliban. Jednak Talibani nebyli americké vláde sympatictí a také se chtelo USA podílet na ropném bohatství
Afghanistánu. Osama bin Laden prý byl hledán, ale nebyl nalezen, proc také, vzdyt Osama bin Laden vlastní podíl na Bushove firme Carlyle Group. A 20.3.2003 přepadla americká vojska Irák a začala válka v Iráku.
Americkému lidu nalhal bandita prezident Bush, ze bojují v Iráku za svobodu USA a ve jménu boha.
Podvod investicní spolecnosti Paulson & Co. na bankách a pojistovne AIG: Roku 2007 žid John Paulson z New Yorku presvedcil banky Goldman Sachs a Deutsche Bank, aby pro jeho investicní spolecnost Paulson & Co. vytvárely CDOs Abacus 2007-AC1 (collateralized debt obligation = zajištěná dluhová obligace), nástroj derivátového typu úmyslne plný shnilých hypoték. Paulson za to zaplatil bance Goldman Sachs 15 milionu dolaru. John Paulson této spekulaci sice moc nerozumel, ale jeho poradce byl prohnaný žid Alan Greenspan. CDOs Abacus 2007-AC1 se prodávaly s dobrým ratingem od prolhaných analytiku nevedomých zahranicním bankám. Paulsonovy dva hedgefondy sázely na pokles hodnoty CDOs s nákupem pojistek proti výpadku - CDS (credit default swap - na OTC odchodovaný derivát - pojistka proti nezaplacení kreditu), protoze Paulson doufal, že lidé nebudou schopni splácet své hypotéky. Jak hodnota CDO klesala, tak rostla hodnota pojistky CDS. Paulsonuv hedgefond Credit Opportunities Fund jen za rok 2007 vydelal na té spekulaci +590% a Credit Opportunities Fund II. vydelal +350%, celkem 15 miliard dolaru, ze kterých Paulson si vzal 25% jako poplatek, tedy 3,7 miliard dolaru. Od analytiku obelhané banky jako nemecká IKB a nizozemská ABN Amro ztratily nákupem CDOs miliardu dolaru a musely být zachráneny pred bankrotem. Chytrejsí banky Goldman Sachs, Merrill Lynch, Deutsche Bank a Société Générale zas vydelaly nákupem pojistek CDS, které pojistovna American International Group musela zaplatit. AIG musela institucím kupujícím CDS nahradit jejich ztráty z CDOs a pak musela AIG být zachránena pred bankrotem pujckou 182 miliard dolaru od státu v letech 2008-2010. AIG ztratila celkem 110-300 miliard dolaru v letech 2007-2010 a prevázne s pojistkami CDS, které nepochopila jako podvod. Americká komise pro cenné papíry SEC tento podvod velkého stylu vysetrovala, ale k trestu roku 2010 nedoslo, i kdyz John Paulson tím patrí mezi nejvetsí podvodníky sveta ze vsech manageru fondu.
Tragikomedie s penny stocks:
hrají traders, herci: Ondrej Sýkora, Jan Dvořák, Vo Do, Karel Dušek, Ramon Costa.
Pro majitele auta je nutné platit povinné ručení, například na ČSOB pojišťovnu nebo Allianz, které zaplatí škody spáchané na cizích vozidlech nebo zdraví cizích lidí.
Majitelé vlastního domu nebo bytu mohou dobrovolně platit pojištění domácnosti a nemovitosti proti požáru, například u ČSOB pojišťovny nebo Allianz.
Důchodové pojištění - historie
Zákonné duchodové pojistení = Ponziho schéma = pyramida = velká černá díra
Težký průmysl česko-slovenský, finanční poradci, prodavači pojištění
Povídal jeden: "Úkolem financního poradce není klientovi vydelat peníze, ale zajistit, aby si klient dokázal splnit své základní potreby, cíle, prání a sny. A to v ekonomické, zdravotní a zivotní krizi i v konjukture. Financní plán se skládá ze:
1. zajistení príjmu, 2. zajistení bydlení, 3. príprava na stárí, 4. Rezerva pro nenadálé události, 5. Podpora detí, 6. Ochrana majetku a odpovednosti, zajistení proti skodám na vlastním nebo cizím majetku a zdraví, 7. Investice krátkodobé i dlouhodobé"
Tito páni asi koupili akcie malinké neznámé americké ztrátové biotechnologické
firmy Genta Inc. (GETA), které pro rizikovost nesmí na burzu a prodávají se jen pod pultem sebevrahum = OTC, pink sheet. Firma Genta Inc. stojí pocátkem listopadu 2009 jen 37 milionu dolaru pri kurzu 0.20 dolaru ( kurs byl 38 dolaru roku 2008 ),
P/E je negativní, ale penny stocks za 0.22 dolaru je presto astronomicky drahá s P/S 121. No a negativní P/E, to je horsí nez P/E 1000000. Páni se nepojistili proti velké ztráte se stop loss order a to je nutné pro malé biotech akcie.
Onvista - Genta + +
Yahoo - Genta .
Firma Genta delá ztrátu jeden rok za druhym. Ale ti zde jmenovaní komici (pardon) se na tu akcii vzájemne nalákali, nebo jen lžou, e koupili, ale ve skutecnosti tak hloupí nebyli a nekoupili, jen si chteli udelat z jiných srandu.
Zisk na akcii EPS v euro firmy Genta Inc. GETA 2008 : -306.62 , 2009 : -0.61 , 2010 -1.04
Prevzatá slova z diskuzí samých odborníku - lauter Fachmann z komických stránek : akcie.cz + sykora.sk
+ pro-investory.cz + patria.cz + topakcie.cz :
"Zde budu uvádet pouze zajímavé (rizikovejsí) akcie pro spekulaci, které mají tendenci k rustu az stovek procent. Do techto akcií se doporucuje investovat pouze 10% svého portfolia. GETA - Genta Incorporated" ( komická webstránka topakcie.cz )
"V prípade schválení léku muze být Genta raketa." ( Jan Dvorák Honzajs )
"Tady to vypadá na redení. Jestli akcie jeste více spadne, asi risknu dokup. Zatím drzím. Krásná ukázka biotech rizika." ( Jan Dvorák Honzajs )
Móc podezrelé : on se sám nazývá "trader veteran" a namlouvá lidem, ze akcie drzí 2 roky a nechá si je hluboko spadnout a pak je prikupuje, aby zlevnil nákupní kurs. To by ale zádný trader neudelal.
Pravdepodobne akcie vubec nekupuje, ale dostává provizi od chefa firmy, ze naverboval na akcie hlupáky na jeho stránce pro-investory.cz = pro-hlupáky.cz
"Uvazuji o nákupu akcií GENTA Inc. (GETA) v poctu 1000 Ks zatím." ( Ramon Costa ) To je asi sám chef firmy Genta a jeho nenápadná reklama na ty akcie, bezcenné pennystocks.
"Aktualne hodne žhavá akcie pri cene 0.0138 dolaru. Vysoce spadla dnes uz penny stock. Nektere odhady rikaji, ze ma moznost se vysplhat i na 0.25 dolaru a mozna vice. GENTA ma vysoky potencial v oblasti mozneho schvaleni leku." ( Karel Dusek KaDu )
"Aktualne cena klesa o -50% na hodnoty kolem 0.078, cena mozna pujde i nize, tezko rict, nicmene stale to neznamena, ze by nemusela raketove vyletet nebo zbankrotovat. Aktualne drzim, nicmene vidim tam spis ten bankrot,
ale jsem ochoten o vklad prijit." ( Karel Dusek KaDu )
"Neviete co s Gentou, po pade -75% to uz asi ani nema zmysel vystupovat? Dnes akcia otvorila -40%, co neznamena, ze zajtra nemoze otvorit +4000%. Toto je necista hra, tie vyjadrenia okolo bankrotu firmy su viac ako zavadzajuce. Uz som prisiel aj o viac.
( Ondrej Sýkora Faidron ) "Niektori na Google.finance hovoria, ze akcie nemusia mat uz ziadnu hodnotu, ini ju zasa prirovnavaju k VRMLQ, ta urobila len za posledny mesiac +900% a od approvalu +40.000%." ( Ondrej Sýkora Faidron )
"Ja ji mam, ale tato spolecnost nema zadny svoje finance, vsechno ma na dluh, fundament je hodne spatnej, ale o to vetsi potencial, nedivil bych se, kdyby stala jedna akcie za jeden rok treba jeden dolar." ( VoDo )
"Proto jsem taky koupil dalsich 100.000 kusu za 900 babek. Nyni drzim 400.000. Je to sazka, ale leku verim. Jina vec je, jak to bude s firmou a moji investici. Uvidime, potencial je obrovskej. Bud prijdu o 50.000 kacek, nebo budu mit nekolik milionu.
Genta oznamila, ze v cervnu bude bez penez a nema plan na ziskani dalsich penez. Jsem na tom stejne, ochoten o vklad prijit." ( VoDo )
Na Patria.cz je pink shit akcie GENTA mezi TOP AKCIE na 10. míste v diskusi, jeste více se mluví na Patria.cz ale o pink shit pink sheet top penny stocks NWR, Orco, CETV, VIG.
Jo, s pink sheet, pink shit akciemi je sranda, top nebo flop. Mnohem lepsí je buffettologie, value investing a dividendy, tam se nikdo nemusí bát o peníze a pri poklesu kurzu nemusí v panice akcie prodávat.
"Pink sheets jsou velmi riskantni a je treba do nich investovat jen spekulativni penize." ( Karel Dusek KaDu )
Do pink shits vubec neni treba investovat!! Majitel té pink shit firmy má potíze sehnat zkorumpované lidi, kterí za provizi naverbují v diskusních fórech, e-mails a telefon-hot-lines Slováky, Cechy, Nemce a jiné amatéry,
aby tyto penny stocks kupovali a chef pak rychle na kopci sklidil miliony, nez to pujde zas dolu a amatéri prodaji se ztrátou jeste vetsim amatérum.
Kdyby se clovek staral jen o akcie CEZ a z DAXu, bez HRE, tak by sklidil bez rizika pár stovek procent za pár let a mel by pocit, ze je skvelý investor jak Graham. Ale s pink shit penny stocks,
na které se clovek nechal naverbovat od nejakého podvodníka, si musí clovek pripadat jak blázen a hlupák, protoze kupuje neznámou ztrátovou firmu naverbován od podvodníka.
Koupit akcie ztrátové exotické firmy, jak ti slovenstí a cestí amateri delaji, to je jako koupit si hospodu, kterou jsem nevidel, v neznámé cásti Afriky, kde jsem nikdy nebyl a nebudu, hospodu,
která delá kazdý rok ztrátu milion euro. A za pár let ji prodat zas jinému hlupákovi za 1/3 penez se ztrátou -66%.
To jiste zádný amater nebude delat vecne, snad jen 5 let a urcite ne, kdyz mu bude 50. Nejpozdeji v 50 letech veku, nebo pod 9 letech na burze, pak uz se musí kazdý clovek penny stocks vyhýbat jak upír krízi a cesneku.
Česká privatizace - největší hospodářský zločin od socialistického znárodnění 1945-1949 :
V letech 1945-1949 byly za pomoci strany a vlády zabaveny lidem jejich privátní podniky, banky, hotely, budovy a pozemky, to je socialistické znárodnení.
V privatizaci letech 1992-1994 byly
za pomoci strany a vlády prevedeny podniky na vychytralé jednotlivce. V 1.vlne privatizace roku 1992 si cestí obcané koupili za 1.000 korun kuponovou knízku na akcie, ve 2. vlne privatizace roku 1994
si cestí obcané zas koupili za 1.000 korun kuponovou knízku na akcie. Vychytralci zakládali privatizacní fondy, 264 fondu v 1. a 353 fondu v 2. vlne privatizace a v reklamách v televizi a v novinách zádali lidi,
aby jim kuponové knížky pujcili, ze pro lidi vyfasují akcie a za rok tu knízku fondy od lidí koupí a lidem zaplatí 10x více, tedy 10.000 korun za kuponovou knízku, tedy slibovali lidem výnos 900% za rok.
Pro fondy neexistovaly zádné predpisy a zádné kontroly. Manageri fondu tak za kuponové knížky pujcené od lidí nakoupili desítky firem celých a desítky firem z cásti. Ty cásti podniku si pak vymenily fondy mezi sebou,
aby mely podniky celé. Podniky se pak dostaly do vlastnictví jedince, managera fondu. Nekteré firmy pak byly vykradeny za pomoci fondu a nebo vykradeny od vedoucích podniku dosazených od fondu, takze podniky zkrachovaly.
Nekteré podniky páni nechali pracovat, aby je mohli vykrádat, tunelovat po léta. Také chéfové podniku vzali peníze z kasy podniku (nebo z kasy dolu a z kasy banky) a nakoupili za to akcie pro sebe a pak jim celý podnik
patril za peníze s podnikové kasy. Nekde proto zamestnanci nedostali mzdu, kdyz chef za ty peníze koupil akcie. Jednotlivé firmy a podniky si jejich majitelé sloucili na koncerny.
Podle moudrosti: "Diletanti přepadnou banku, profíci si banku založí" byly zalozeny desítky bank
a pak zakladatelé bank lidem peníze v bance ukradli, banky vytunelovali a banky zkrachovaly, tak byly desítky bank bankrot. Vykradenim miliard korun z bank, vykradenim miliard z fondu, vykradenim kas podniku
a nákupem akcií za kuponové knízky ve fondu a podvody vznikali ti slavní čeští miliardáři - podvodníci a ti pak nakupovali podniky pro sebe a rodinu. Také Českou spořitelnu a Komerční banku vykrádali
vedoucí pracovníci az k bankrotu, ale tyto pak miliardami stát zachránil pred bankrotem a kontrola a záchrana pred vykrádáním pak prisla az, kdyz se Česká spořitelna prodala rakouské Erste Bank
a Komerční banka francouzské Société Générale. Nekteré firmy jako ČEZ a Telekomunikace a Unipetrol si nechal na stestí z poloviny státní Fond Národního Majetku FNM, tim se jejich vykrádání,
tunelování ale jen z cásti zamezilo. Kdyz pozdeji se vznikajícími predpisy fond nebo jednotlivec uz nemohl koupit 100% vsech akcií jednoho podniku pro sebe, obstaral si vychytralec postovní schránku v cizine
se jménem nejaké nové jeho firmy a polovinu nakupovaných akcií podniku si nechal napsat na tuto firmu v cizine, pak vlastnil 100% z podniku zas. Jeden podnikatel zas falsoval smenku na 500 milionu korun,
aby sehnal peníze na nákup pojistovny.
Nyní tedy zbývá zas po vzoru socialistického znárodnení provésti jednou kapitalistické znárodnení a tem nejvetsim ceským miliardárum podniky, doly a Českou pojišťovnu zabavit
a rozdelit je pomocí akcií zadarmo mezi vsechny obyvatele České republiky a provésti tak privatizaci znova a bez podvodu. Az budou jednou ve vláde a u soudu noví mladí lidé a vznikne spravedlnost v České zemi.
Jestli nejaký miliardár vydá nové akcie, aby nahrabal dalsí miliardy, tak je nekupujte a nepodílejte se na tom jeho podvodu. Kdo nechce uz dnes platit plyn, uhlí a potraviny podvodníkum
z privatizace, muze se odstehovat ihned na západ.
Detaily privatizace : privatizace + tunely
Proc investovat do akcií a nikam jinam?
Predstavte si, ze by jste pocátkem roku 1990 investovali 10 000 korun, marek nebo dolaru na sporitelní knízku, termínový vklad, pojistení nebo prumerne výnosný dluhopis. Nebo pri nejnizsí hodnote roku 1990 investovali
do certifikátu na akciový index DAX, akcie EMC Corp., DELL Inc. nebo Cisco Systems. Za 10 let roku 2000 by jste meli z toho se sporitelní knízkou brutto 12 000 korun, marek nebo dolaru. S termínovým vkladem, pojistením nebo
dluhopisem by jste meli prumerne brutto 15 000 korun, marek nebo dolaru. S indexem DAX by jste z 10 000 marek meli brutto 60 000 marek. Na nejvyssím kurzu roku 2000 by bylo s akcií EMC Corp. brutto 14 milionu dolaru,
s akcií DELL Inc. 12 milionu dolaru, s akcií Cisco Systems 11 milionu dolaru z investovaných 10 000 dolaru. A v nekterých zemích by bylo nutné platit i u dlouholeté investice dan z výdelku 15% az 25%.
Pojištění :
Druhy pojištění, které je nutné nebo vhodné platit
Krátce receno je to důchodové pojištění, nemocenské pojištění a zdravotní pojištění.
Povinné pojistné na sociální zabezpečení zahrnuje platby na důchodové pojištění, nemocenské pojištění a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti a tyto se strhávají kazdý mesíc 1x z brutto mzdy.
Po odectení dane ze mzdy pak vznikne netto mzda.
Nesamostatně pracující lidé musí platit sociální pojištění na konto ČSSZ, to je Česká správa sociálního zabezpečení www.cssz.cz
Dále je povinné také zdravotní pojištění a to se platí u soukromých pojistoven, jako je Všeobecná zdravotní pojišťovna VZP. Nemocenské pojistení uhradí pobyt v nemocnici a zdravotní pojistení uhradí návstevu u doktora.
Za deti, studenty, nezamestnané a duchodce platí pojištění stát, nebo dostávají zaplacený nemocenský pobyt a doktora od státu.
Soukromí podnikatelé jsou povinni platit jen důchodové pojištění a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti, ale dobrovolné je pro ne platit nemocenské a zdravotní pojištění.
Pojištění proti nezaměstnanosti jako je v západní Evrope, to v Čechách neexistuje, ale kdo byl alespon 1 rok zamestnán, dostává i v Čechách od státu nekolik let vyplácenu podporu v nezamestanosti
a tu dostane dokonce i soukromý podnikatel. V Čechách existuje jen pojištění proti nezaměstnanosti a neplacení kreditu u bank, kdyz tam splácí lidé nejaký kredit a ten by z podpory od státu jako nezamestnaní splácet nemohli.
Toto pojistení znacne zvýsí mesícní splátky i celý kredit.
Dobrovolné je platit havarijní pojištění, například na ČSOB pojišťovnu nebo Allianz, které zaplatí škody spáchané na vlastním vozidlu nebo vlastním zdraví.
Nikdy nikdy žádná jiná pojištění! Nikdo nesmí profitovat ze smrti nekoho! Pak nebude ten zivotne pojistený zabit od lidí z pojištění profitujících.
Vzdyt kazdý má nejakou práci a uziví sebe a pár lidí z rodiny a jakmile zemre,
zase jiný clen rodiny má práci a uziví sebe a pár lidí z rodiny
a kdyz nepracuje nikdo z rodiny, jakmile zivitel zemrel, pak dostávají vsichni v rodine sociální pomoc od státu, treba celý zivot az do smrti.
Nikdy nikdo neplaťte žádné životní pojištění! To je jen motiv pro vraždu, jak známe z filmu a z knih.
Mozná, ze má dnes 51% českých obyvatel životní pojištění, neco takového jsem četl,
jestli se nemýlím. Tedy to je hrůza, jakou práci uz vykonali ti obejdové od pojišťoven a prodavači pojištění, kdyzje naverbovali 51% obyvatel na zcela zbytecné a jen pro pojišťovny prospesné zivotní pojistení.
Za nekolik let mozná duchodci dostanou duchod ze státního pojistení vysoký jen jako 50% z poslední netto mzdy. V Británii je duchod ze státního pojistení vysoký snad jen jako 20% z poslední netto mzdy.
Ale proto by nemel nikdo míti jeste dobrovolné 2. a 3. duchodové pojistení, ale pevne veriti, ze i pres propady akcií roku 2001 a roku 2008 je nutné nekteré akcie starých a velkých podniku a bank, kterým neskodí konkurence, drzeti stále,
nebot akcie s nadprumernou dividendou jsou to nejvýnosnejsí a nejjistejsí duchodové pojistení. Meli bychom míti na stálo 12 az 20 akcií z indexu Eurostoxx50, DAX a Dow Jones. Nemohou to býti jakékoliv akcie,
nepripadají v úvahu akcie General Motors, Ford, Deutsche Telekom, Intel, Microsoft Goldman Sachs ani Hypo Real Estate Bank. Protoze nekterým firmám skodí konkurence dlouhodobe zvysovat zisky, jiné mají dividendy stále nizsí nez 3% z kurzu akcií.
Aby se utisily boure pracujících lidí podporovaných od socialistických stran, také pod vedením Marxe a Engelse, zavedl nemecký kanclér Otto von Bismarck roku 1883 zdravotní pojistení,
1884 úrazové pojistení, 1889 starobní pojistení a invalidní pojistení, 1891 zákonné duchodové pojistení. Tyto pojistení si nejprve platil ze 2/3 pracující a z 1/3 mu je platil zamestnavatel.
Pozdeji od roku 1891 uz si platil pracující stejne, jako mu platil zamestnavatel 50:50. Musely býti na to zalozeny nové pojistovny, také tehdy vznikla nejvetsí nemecká pojistovna AOK = Allgemeine Ortskrankenkasse =
Vseobecná místní zdravotní pojistovna. Bohuzel na duchod mel právo clovek teprve od 70 let a tehdy kolem roku 1891 se dozilo 70 let jen 1% lidí. Duchodci dostávali od pojistovny duchod rovný 40% poslední netto mzdy.
Ale zacátek pojistení byl udelán a bylo to první zabezpecení na svete proti nemoci, nehode a bíde ve stárí. Pak se pridávaly ostatní státy sveta a vek pro duchod se snizoval. Hlavne aby se lid nebouril a nezvítezil socialismus.
Karl Marx žil 1818-1883, Friedrich Engels 1820-1895, Otto von Bismarck 1815-1898.
Jak pribývá lidí v duchodu a ubývá pracujících a rostou dluhy státu, bude duchod ze zákonného pojistení dlouhodobe bez rustu, nadprumerné duchody budou snizovány, zatimco kupní síla duchodu bude ubývat díky rostoucím cenám zbozí
a sluzeb = inflaci snad +1,5% rocne. Vek pro právo na nekrácený duchod se zvýsí na 67 let, aby stát mel právo krátit vsem lidem duchody, protoze lidé pujdou do duchodu i nadále vetsinou s 65 lety. Mnozí lidé nenajdou práci
a budou bráti krácený duchod casto uz s 63 lety, kdyz byli nekolik let bez práce a zili z podpory.
Zákonným pojistením dávají pracující peníze státu a stát ty peníze neukládá s úrokem, ale celé je spotrebuje na výplaty duchodu nynejsím duchodcum a pozdeji jako duchodce bude clovek dostávat duchod zase z penez jiných pracujících.
To je to samé jako Ponziho schema, kde peníze prispívajících jsou celé ihned vyplaceny tem drívejsím prispívajícím a ti noví prispívající dostanou pozdeji peníze zpátky jen, jestli ulozil do systému peníze zase dostatecný pocet nových klientu.
Kdyby to nebylo zákonné pojistení, nemel by pracující ty peníze státu dávat a pak je chtít zase zpátky i s úrokem. Duchodce dostane celé peníze zaplacené za pojistení zpátky jen tehdy, kdyz duchodce zije tak dlouho,
aby si celé príspevky zase vybral zpátky s duchodem. Samostatní podnikatelé na tom jsou lépe, ti neplatí zákonné pojistení, ale ukládají peníze s úrokem nejlépe do té nejvetsí a nejstarsí pojistovny v zemi, která snad nezkrachuje
a musí se vyhnout menovému riziku, tedy neplatit do svýcarské pojistovny, ale jakmile bude ve vlasti euro, snad by samostatní podnikatelé meli platit své jediné a dobrovolné duchodové pojistení jen u nemecké Allianz,
to je nejvetsí pojistovna Evropy a nezkrachuje. Zde je mozné ocekávat, ze tam pojistenec má ty peníze ulozeny a dostává k nim nekolik procent rocní úrok. Je nutné zarídit výplatu penez pozustalým z rodiny.
Stát s penezi pojistencu nejenze nedosáhne výnos, ale jeste na to doplácí. Snad 70% penez na duchody nynejsích duchodcu jde z penez nynejsích pojistení platících pracujících a snad 30% penez na duchody musí stát vzíti z daní
nynejsích dane platících pracujících.
Ti kdo pracují nesamostatne, musí platit zákonné duchodové pojistení. Ten duchod jim ale pozdeji u prumerné mzdy nebude stacit. Zbabelí lidé by meli platit jeste na dobrovolné pojistení priblizne tak velké mesícní príspevky,
jako platí na zákonné pojistení a meli by si zarídit, aby pozustalí príslusníci rodiny dostali vyplacen zbytek tech penez zaplacených pojistovne, jestlize duchodce zemre, aniz by dostal celé jeho peníze z pojistovny zpátky.
Odvázní nesamostatní pracující, ale i samostatní podnikatelé namísto dobrovolného pojistení meli by radeji kupovat akcie nejvetsích a nejstarsích firem ze západní Evropy a USA z indexu Eurostoxx50 a Dow Jones v dobe,
kdyz jsou ty akcie levné jako v letech 2002-2010 a nekupovat akcie kdyz jsou drahé jako v letech 1999-2001. To musí býti firmy a banky, kterým neskodí konkurence a proto dlouhodobe zvysují zisky, trzbu, cash flow, vlastní majetek
a dividendy nekolik procent rocne a bývá to i +10 % rocne.
Já platím jen: 1) zákonné duchodové pojistení, 2) pojistení zdravotní do vseobecné kasy, 3) pojistení proti nezamestnanosti. Zádné jiné pojistení ani sporení nemám. Jen kdybych mel vlastní domek, platil bych pojistení proti ohni u Allianz.
Na vlastní byt a na vyssí duchod kupuju akcie z indexu Eurostoxx50 a Dow Jones za asi 10x vyssí mesícní obnos nez je príspevek na zákonné duchodové pojistení.
Finanční poradci absolvují prednásky, kurzy a týdenní akademie, za které dostanou diplomy a certifikáty a jestli musí za novými klienty cestovat a svoje vzdelání jim dokazovat, tak vezmou tyto certifikáty
o kurzech s sebou ukázat je klientovi. Mnozí z nich absolvovali jen Základní devítiletou školu ZDŠ a tak se nelze divit, ze umí verbovati lidi jen na zbytecné pojistení nebo na akciový fond s akciemi Ruska, Indie,
Číny nebo Brazílie. Na takovou hloupost by rozumný investor s maturitou strední skoly ze strední Evropy neprisel.
České společnosti finančních poradců
Broker consulting založený 1998. Fincentrum založené 2000. Partners založení 2007.
Německé společnosti financních poradců:
OVB založeno 1970. MLP založeno 1971. DVAG založeno 1976. AWD založeno 1988.
V Čechách pracují a parazitují také německé spolecnosti financních poradcu: OVB a AWD.
V Čechách i v Německu jdou prodavaci pojistení od techto jmenovaných spolku od domu k domu, nebo telefonují vsem lidem z telefonního seznamu a obtezují nevinné lidi, aby si porídili nejaké pojistení nebo fond,
protoze tito prodavaci pojistení nemají zádnou mzdu, jen provize z prodaných produktu. Ty spolky financních poradcu neprovozují vlastní produkty, ale zprostredkují produkty od bank, pojistoven a investicních spolecností.
Ti prodavaci pojistení také nabízí lidem práci v jejich financní poradne, protoze si mohou nasbírat nekolik spolupracovníku a státi se jejich vedoucí a bráti si cást z jejich provizí.
Na velikých výrocních setkání se zakladatelem firmy s hudbou, filmem a pitím, je lidem nalháno, ze mohou vydelat hned 2 000 euro mesícne a jako vedoucí malé skupiny kolegu 10 000 euro mesícne a pozdeji snad i 100 000 euro mesícne.
Mnozí prihlouplí lidé opustili své staré dobré zamestnání, aby se stali svobodní a bohatí financní poradci. Spolupracovníci poradny ale nemají zádnou mzdu a zádné pojistení, musí si sami platit duchodové a zdravotní pojistení.
Kdyz zjistí navedení lidé, ze musí otravovat své kamarády a príbuzné, aby si porídili od nich pojistení, brzy ztratí vsechny své kamarády a ani jejich príbuzní uz je nechtejí videt.
Práce malého poradce je stejne ponizující a nepríjemné zamestnání, jako jíti po vesnici od domu k domu a nabízeti hospodyním a hospodám mýdla a prací prostredky, nebo vysavace.
Prodavači pojištění si musí koupit reprezentativní sako, kalhoty, kravatu a reprezentativní auto, nekdy platí i nájemné z reprezentativní kanceláre pro svoje porady. Získají casto jen nepravidelný malý príjem,
v Nemecku kolem slabých 500 euro mesícne a 60% lidí toho nechá do roka, jen asi 10% lidí delá pro svou firmu osla jeste po 5. roce. Mnoho jich nezbohatne, ale jsou zadluzeni nákupem reprezentativního auta a jsou zadluzení
u své poradny vybráním záloh na budoucí provize od klientu. Brzy uz mají vsichni navedení klienti 3x více pojisteních, nez jich potrebují a proto ti poradci nutí své klienty nekterá pojistení ukoncit a porídit si zase jiná,
aby dostali zase jiné provize. Také poradci prodávají klientum podílové fondy z akcií, nebo fondy z nemovitostí, nebo fondy pro lodní dopravu, nebo fondy pro herce v Hollywoodu, nebo fondy na výstavbu mesta Dubai.
Kdyz dobre situovaní klienti mají vlastní dum a ocekávají vysoký duchod ze soukromého pojistení, je jim od poradcu slíbeno znásobení kapitálu, aby si vzali hypotéku na vlastní dum a pujcili si peníze a vybrali vklad ze soukromého
duchodového pojistení a ty peníze investovali do pochybných fondu, jak by byly od Madoffa. Tito klienti mohou býti pak rádi, kdyz neztratí svuj vlastní dum, ale ztratí jen 100.000 euro za pomoci poradce a nemají právo na duchod.
Samostatní podnikatelé, kterí neplatili zákonné duchodové pojistení a obstarali si na duchod príjem jiný, ztratí pak i duchod za pomoci poradce od AWD nebo od DVAG.
Nekterí poradci dostávají od své spolecnosti prece jen nízký plat ve výsce ocekávaných budoucích provizí a jakmile pak nic lidem na ulici neprodají, pak jsou u své spolecnosti zadluzeni i s 30.000 euro, na které dostali zálohu,
ale nevydelali je s provizemi a pak jsou z firmy venku, musí shánet poctivou práci a ten dluh u poradny zaplatit.
4 zakladatelé firmy ceské firmy Partners dnes asi uz dávno nic neprodávají, jen vybírají podíly od svých podrízených prodavacu pojištení a fondu. Oni jsou spolceni také s ceskou vládou, aby profitovali z nových zákonu a odvrátily
od sebe tresty za podvody. Poradce Pavel naláká lidi na poradu, co chteji hypotéku na domek, ale odvede je od toho úmyslu s hypotékou na pojistení a zádá od nového klienta 15 adres na kamarády, kterým by také prodal pojistení,
asi nejaké Ponziho schéma = pyramida ty Partneri pro život = Partners for Life = Parta na motýly.
Kdyz se ukoncí pojistení uz za 2 roky, tak se nedostanou vubec zádné peníze z pojistovny zpátky, snad jen kdyby se clovek prizabil, nebo zabil behem prvních 2 let, pojistovna by za to zaplatila rodine. Prece nejak pojistovny
a poradci musí vydelat, tedy klienti od nich dostanou vyplaceno zpátky mnohem méne, nez zaplatili do pojistovny, to je jasné.
Také v Nemecku je Carsten Maschmeyer - zakladatel spolecnosti AWD spolcen s ministry, s kanclérem, kanclérkou nebo s prezidentem, aby profitoval z nových zákonu a odvrátil od sebe tresty za podvody. Zakladatel spolecnosti AWD
- Carsten Maschmeyer vydelal na svých podrízených na 500 milionu euro a když se množily žaloby klientu, kterí ztratili vsechny peníze s AWD a zádali u soudu náhradu, prodal multimilionár Carsten Maschmeyer svuj spolek na svýcarskou pojistovnu Swiss Life.
Zakladatel spolecnosti DVAG Reinfried Pohl vydelal na svých podrízených miliardu euro a je spolcen s ministry, s kanclérem, kanclérkou nebo s prezidentem, aby profitoval z nových zákonu a odvrátil od sebe tresty za podvody.
Nemecký internet je plný clánku o pochybných metodách a podvodech a parazitech od AWD, OVB, DVAG, MLP.
Zakladatel OVB Otto Wittschier (1938 - 2008) uz odevzdal lzíci roku 2008 a je pod drnem.
MLP = Marschollek, Lautenschläger und Partner AG zalozili pání Manfred Lautenschläger a Eicke Marschollek.
Cestí prodavaci pojistení, kterí jako hobby si hrají na poradce s fondy a akciemi, protoze pak neberou provizi od podvedených lidí jen 1 rok jak z pojistení, ale obírají lidi kazdý rok o 20% z rocního výnosu,
zalozili si financní poradnu, nazývají se jako jeden clovek ve firme "my" a "riditel" a obelhávají lidi, ze uz maji sto klientu, koupili akcie pro sebe samotné pred 2 roky a proto tito nezkusení amatéri jako "financní poradci"
radí lidem investovat pomocí fondu do akcií Brazílie, Ruska, Indie, Cíny, Indonésie, Ghany a Keni.
Normální prumerne inteligentní ceský clovek na to prijde asi za 5 let, ze vedle ceských a amerických akcií musí kupovat hlavne akcie z Nemecka z indexu DAX nebo i MDAX. Tedy kdo na to jeste neprisel, nezabývá se akciemi ani 5 let,
nebo není normální ale blázen, nebo jeho IQ odpovídá rocnímu rustu indexu PX.
Budeme videt, kdy cestí "financní poradci" prestanou oblbovat lidi s akciemi Ruska, Brazilie a Indie a objeví akcie Nemecka a jakmile se to stane, tak si rekneme: "Ahá, tento financní poradce se zabývá akciemi uz 5 let,
nebo studiem value investingu zvýsil jeho IQ z 25 na 100."
Toto je dokonalý podvod. Poradci si vymýslí problémy, které lidi vubec nemaji a pak musí presvedcit lidi, ze tyto problémy maji a musí si nechat s nimi od poradce pomoci. Ovsem on se kazdý i bez poradce sám informuje v bance nebo pojistovne,
jaké je pojistení a jak sehnat peníze na nákup bytu, zádní poradci z ulice nejsou potreba, ani Broker consulting, Fincentrum, Partners, OVB, MLP, DVAG, AWD nejsou potreba, já bych je zakázal a rozpustil, at se ziví poctivou prací
a nelákají lidi na hloupé produkty bank a pojistoven a pak jejich ukoncení a znovuzalození, aby meli poradci kazdý rok nové provize a do kazdého klienta tak dlouho, dokud neprokoukne, ze je podváden.