Počítadlo budoucí hodnoty :
Desetinná místa oddělit TEČKOU , né čárkou
  Počáteční hodnota akcie nebo kapitálu :
$
  Roky růstu akcie nebo kapitálu :
  Procenta ročního růstu :
% %
$
  Budoucí hodnota akcie nebo kapitálu :
$

Zatímco kapesní kalkulačka počítá 25% růst     1,25 x 1,25 = = = = x startovní kapitál     = je o jedno méně než počet roků

Počítadlo, kolik procent potřebuje do plus akcie kleslá v mínus > > Gewinn-Verlust-Rechner

Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti


Letos by se mohly vyplatit jisté akcie z USA nebo z indexu Eurostoxx 50, Stoxx 50, DAX. Bral bych jen akcie s nízkým P/E , P/S , P/B , PEG , levné akcie , od podniku , který ceká letos dobrý rust zisku desítky procent. Ty mají letos silný potenciál rustu. Odhad zisku je prevzat z Focus Money , Euro am Sonntag , Börse Online , www.onvista.de , finance.yahoo.com a je dobré kontrolovat dnesní P/E = KGV a zisk EPS = Gewinn = Ergebnis na www.comdirect.de + finance.yahoo.com + ariva.de + morningstar.com + www.teletrader.com
Akcie na letošní rok s potenciálem rustu kurzu , kde je malé riziko : Akcie na tento rok, nebo akcie na stálo pro dividendy

!Kupuj jen akcie s:!

5.5.2022
5.5.2022

Jak vybrat akcie: screening:
1.
V novinách Euro am Sonntag vybrat akcie s ocekávaným rocním rustem zisku Gewinnwachstum nad 20% a KGV pod 16 ( KGV pod 20 pro techno akcie ) a kontrolovat v nemeckých časopisech Focus Money , Börse Online a Der Aktionär a v novinách Handelsblatt a na Onvista :
Kazdý magazín i noviny stojí asi 3.50 euro, snad je opatrí prodejna zahranicních novin v Praze, v Brne i v Bratislave, nebo párkrát v roce zajeti v nedeli na velké nemecké ci rakouské nádrazí magazín a Euro am Sonntag koupit.
Mezi 1600 Akciemi z celého sveta vybereme akcie ,
pro krátkodobé drzení nekolik týdnů od podniků , které ocekávají letos znacne vyssí ZISK nez vloni , nebo prístí rok znacne vyssí ZISK nez letos , dle ERGEBNIS=GEWINN=EARNINGS , s PEG 0,1 az 0,7
pro drzení akcií nekolik let ( az do znacného poklesu zisku ) - vybereme akcie podniků , které dosahují uz nekolik let kazdorocne průmerne o aspon 10% vyssí zisk , obrat i cash flow , s nízkým KGV , KUV , KBV = evropské kvalitní akcie   a   USA kvalitní akcie    

Nejlepsí je ale drzeti akcie jen, dokud analytici ocekávají rust rocního zisku nad 20%.
Nemecké casopisy   Focus Money,   BörseOnline,   Der Aktionär,   Euro am Sonntag   vycházejí kazdý týden a stojí 3,50 euro
A ty ocekávané zisky a KGV=P/E a HLAVNE KUV=P/S pod 1 a KBV=P/B pod 1 nebo pod 3 a informace o podnicích zkontrolujeme v internetu na   www.onvista.de   a   finance.yahoo.com   a   ariva.de
MORNINGSTAR.com > akcii vyhledat a volit Financial Statements , Key Ratios , Charts & Returns


2. Vyfiltrovat v internetu podle pozadovaných parametrů :
25.11.2021 jsem nalezl screener simplywall.st
Na ADVANCED FILTERS + Edit jsem nastavil Market Cap between $USD 10000 million and ∞ , P/B Ratio between 0 and 3 , Dividend Yield between 3% and ∞. Bylo nalezeno 345 akcií z celého sveta = 345 companies found. A ty jsem seradil podle velikosti podniku = Sort by Market Cap. Ukázaly se napríklad akcie: Exxon Mobil, AT&T, BHP Group, Sanofi, Rio Tinto, Allianz, Deutsche Telekom, Enbridge, Bank of Nova Scotia, British American Tobacco, Iberdrola, KDDI, BASF, National Grid, Mitsubishi (= Corp.), Kraft Heinz, Walgreens Boots Alliance, Munchener Ruckversicherung, Natwest Group, Tesco.

Jak nastavit Onvista.de FILTR screener screening : Vyhledáme stránku   onvista.de/aktien/finder/   , tam klikneme nahore na AKTIEN > Vergleiche > Profivergleich > zvolíme Sektor/Branche napríklad ALLE , nebo NASDAQ 100 , nebo Dow Jones , nebo zvolíme LAND napríklad USA , zvolíme napríklad PEG kleiner als 1 nebo 1,5 , P/B = Kurs / Buchwert KBV kleiner als 1 nebo kleiner als 3 , P/E = KGV pod 15 pro dlouhodobé drzení akcií ( pro krátkodobé drzení pod 25 pro computer akcie USA ) , P/S = KUV kleiner als 1 , rust rocního zisku EPS letos i prístí rok nad 10% a lépe nad 50%. Marktkapitalisierung grösser als 1000 ( znamená milionů ) , mozno volit i volatilitu napríklad VOLA 250 TAGE grösser als 50 , nebo i nízké zadluzení Verschuldungsgrad kleiner als ... a pak klikneme VERGLEICH STARTEN. Najdou-li se pozadované akcie , muzeme kliknout pod MARKTKAPITALISIERUNG na sipku znamenající AUFSTEIGENDE SORTIERUNG. Pak máme nahore nejvetsí firmy. Nekdy jsou ale údaje o podniku a akcii z minulého roku , nalezené akcie jsou na nic a je lepsí vybírat akcie v nemeckých magazínech Focus Money, Börse Online, Der Aktionär, Euro am Sonntag.

Zajímavé zprávy o podnicích , ale pochybná doporucení akcie koupit nebo prodat ENGLISH + DEUTSCH : finanznachrichten.de

Kritika webstránky :

" Máš všechny články zajimavé, více zajímavé než jiné ekonomické a odborné články. Lidé nedokáží ocenit fakta a upřímnost, protože neví, že jsou to fakta a upřímnost. Piš stále, jak píšeš, já budu sbírat zkušenosti a budu tě podepisovat pod články, které uveřejním. Nad tim moc nepřemýšlej, co píšeš, hlavně ať je to originální a bez interestu. Sám investuješ léta a po dětech chceš vše hned. Mě trading taky nezajímá. Lepší je do diskuse den, dva nepsat a počkat, až se všichni teší na tvuj příspěvek. Jan V. "

" Ahoj. Čítám http://nr1a.com/AKCIE a diskusiu už pár mesiacov a je to ta najlepšia stránka na tému AKCIE v ČZ a SK. Niet dóvod chodit na iné stránky, tu je všetko. Jednoduchosť a úplnosť informácií. Myšlienka value investing-dóchodkových akcií bank je geniálna. Skládam klobuk před pánmi, ktorý spravujú tieto stránky. Ďakujem. Igor. "

" Hezký den ! Důkladně jsem si prohlédl Vaše stránky http://nr1a.com/akcie . Musím je vysoce ocenit jako informačně dokonalé. Pro investory, kteří nemají představu o trhu CP a rizicích jsou ideální učebnicí. Žádný český web nemá takovou informační hodnotu. Každý včetně mě tu najde něco nového, poučného a inspirujícího. Zdraví Vás Martin H. "

" Vážený pan ! Som si istý, že Váš čas je veľmi vzácný, ako čas každého schopného a pracovitého človeka. Preto, ak nezareagujete, ľahko to pochopím. Ak predsa, budem veľmi rád ! Už výše roka považujem Vašu webstránku za veľmi dobrú učebnicu burzovních obchodov. Možno po obsahovej stránke najlepšiu, aká sa dá v českom alebo slovenskom jazyku najsť na webe. S úctou a očakávaním, snad iba občas dobrej rady, Vás zdraví Albert K. "

" Vážený pane, dnes jsem si uvědomil, že jsou na stránkách tak cenné věci z historie, z českých tunelů, z krachů na burzách, z kvalitních titulů, že jsem měl strach, že stránka jednou zmizí a musel jsem si ji celou uložit do dokumentu a budu si jej tisknout a číst znova ve chvílích klidu. Prosím vydržte aktualizovat stránky dále, zprávy analytiků se mi hnusí, manipulací je příliš, i já jsem byl jejich obětí. Po několika seminářích a samostudiu a nákupech a prodejích derivátů, jako jsou warranty a turbo certifikáty, vnímám tyto jako nemalý podvod zainteresovaných bank na důvěřivých a ziskuchtivých drobných spekulantech. Když už se člověk vyrovná s problémy brokera, který bývá nedostupný, ještě není po vstupu do systému vyhráno. Mám chuť navždy deriváty zatratit. Vydělá na nich především emitent, který se zajistí akciemi, je v silné pozici a dělá si s trhem, co chce. Robert B. "

" Pořádné a "jisté" peníze nezískáte spořením, pojištěním ani v inv. fondech. Vždy se na Vašich penězích a výnosech živí kopa lidí. Trvalo mi hodně dlouho, než jsem tohle zjistil! Nejlepší česky psaná stránka o akciích je http://nr1a.com/akcie Za několik hodin čtení na těchto stránkách jsem se dozvěděl více jak za cca. 2 roky louskání článků na fin. portálech. Několik jednoduchých doporučení na http://nr1a.com/Euro-akcie.htm mi přineslo asi 6 procent nárust hodnoty investice za 3dny (kolísalo to od 11% do 5% během obchodního dne). Autor stránek dopuručuje i jisté akcie. Tony A. "

" Už dlhší čas sa chystám, že Vám napíšem mail. Chcel by som Vám poďakovať za Vaše webové stránky, ktoré mi veľmi pomohli pri investování. Začal som investovať asi pred 5 rokmi. Mám privátneho bankára v jednej slovenskej banke a podľa rad som nakupoval produkty ich banky. Ale až vďaka Vašim stránkam som si ujasnil, ako chcem investovať. Postupně idem meniť svoje portfolio, predávať produkty s mojho portfolia, ale hlavně už nenakupujem dalšie. Škoda, že som nenarazil na Vaše stránky skôr, ale stále lepšie, ako keby som ich neobjavil nikdy. Zapáčila sa mi Vaša filozofia investovania. Ďakujem za dalšie tipy. Koncom novembra určitě nakúpim akcie firiem, ktoré ste mi poradil. V decembri, si otvorím učet v Č.R. a začnem nakupovať cez Brokerjet.cz. Vďaka Vašim stránkam som sa dozvědel viac, ako za 5 rokov čitánia odborných časopisov, novin a internetových stránok. Ušetril ste mi veľa času a peňazí. Ďakujem. Marek S. "

" Pane Konečný, Vaše webové stránky nepochybně mají vysokou informační hodnotu a jsou přínosem pro širokou investorskou veřejnost. Líbí se mi na nich základy jak technické, tak i fundamentální analýzy, přehled zajímavých akcií z celého světa. Jsem také zastáncem způsobu investování Warrena Buffetta. Vaši stránku jsem doporučil dalším lidem zajímajícím se o akcie, podle mého názoru byste ji měl více propagovat. Nepořádáte náhodou také nějaké semináře? Pokud ano rád bych přišel. Vladimír P. "

" Díky za odpověď a rady. Zde v diskusi = nr1a.com/Diskuse.htm jsem našel zajímavé rady, myslím že tato diskuse je nejlepší na internetu. Sleduji a sbírám zkušenosti. Franta. "

" Já chcem tu tvoju knihu, co vyjde, aj s podpisom. Ty si môj učiteľ ako Benjamin Graham Warrenovi Buffettovi. Díky, pane učiteli. Michal S. "

" Musim povedať, že Ladislava si vážim, lebo Ladislavové stránky ma priviedly k tradingu. Asi dva roky som nakupoval len to, co Laco doporučil a zhodnotil som majetok asi o 30 %. Slušné na začiatočnika. Mal som akcie Barclays, Royal bank, Citigroup, Bank of America, Wells Fagro a Volkswagen. Išiel som na to fundamentálnou analýzou a šlo to v pohodě (rok 2005-2007 býčí trh). V juni 2007 som začal studovat technickú analýzu a mal som štastie, lebo som predal banky a začal som obchodovat s použitim stop losov. Takže prepad bank som prežil bez újmy. Peter J. "

" Dobrý den pane Konečný, děkuji za Vaše stránky o akciích, které mi poskytly spoustu informací pro začátek mého investování. Nikde jinde nelze nalézt tolik informací pohromadě. Určitě jste jim věnoval mnoho času. Hodně lidem jste tím pomohl zorientovat se na akciových trzích. Ještě jednou díky a přeji mnoho úspěchu! Tomáš Ch. "

" Ladislave, prosím jako žáž o přečtení akcionar.blogspot.com a velmi rád bych získal KOMENTÁŘ od českého akciového guru NR1A. Jak to tedy je, když trh reaguje pozitivně i na relativně špatnou zprávu? Co se dá čekat? Koukal jsem na tvoje diskusní fórum a viděl, že GE bylo mezi tématy. Předem děkuji i v případě, že komentovat nebudeš. Antonín B. "

" Vážený pane Konečný, jsem obchodní začátečnice a před pár měsíci jsem v internetu objevila Vaše stránky. Postupem doby více a více oceňuji jejich obsah. Škoda, že jsem Vaše internetové stránky už neobjevila dříve, protože všechno důležité a podstatné je na nich a zdarma. Oceňuji, že jsou informace ve vysoce koncentrované formě oproštěné od zbytečné omáčky. Nestudovala jsem ekonomii a chápu, že je všechno mnohem složitější, než se na první pohled zdá a jsem ráda, že základy vysvětlujete tak, aby je pochopila i žena. Skvělé jsou odkazy na užitečné internetové stránky a literatura. Děkuji za pozvání do Vaší diskuse. Diskusním fórům se vyhýbám, vadí mi na nich osobní výpady a to, jak si lidi honí ve fórech vlastní ego - to naštěstí ve Vašem fóru není a objevila jsem tam i zajímavé tipy - rozhodně budu fórum navštěvovat pravidelně, budu mlčet, číst a nasávat informace a zkušenosti jako houba. Provádím výběr kvalitních akcií podle Vašeho doporučení. Ke skutečné dlouhodobé investici jsem se zatím v reálu neodhodlala, v papíru jsem po prostudování Vašich podkladů a doporučení vstoupila do BAC na konci dubna 2009, hned bych brala tlačítko, které by překliklo paper trading na real trading. Ale má to pozitivní vyústění - stále více směřuji ke stabilní dlouhé pozici. Jako obchodnice se vyvíjím, jsem teprve na samém začátku a jsem VELMI ráda, že jsem objevila Vaše stránky. Skutečně mi hodně pomáhají. DĚKUJI. Martina S. "

" Je to tím, že se rychle vzděláváte od pana Ladislava a musím Vám říct, že to není vůbec špatné, spíše naopak - na výbornou! Dávám panu domácímu za pravdu, že je velice inteligentní a určitě by si zasloužil větší úctu. Nastává doba, kdy se začínají sčítat prohry a výhry a pan domácí alias pan Ladislav Konečný by měl obdržet zlatou medaili a to píšu bez přehánění. Je k mé smůle, že jsem si šel svojí cestou jako mezek a neposlouchal jsem zkušenějšího a bystřejšího. Znám pouze dva opravdové české guru a těmi jsou pro mne pan Konečný a pan Vicher. Standa. "

" SOM VELMI RAD, ZE TATO WEBOVA STRANKA EXISTUJE A POSKYTUJE TAK VELMI CENNE, ZAUJIMAVE A DOLEZITE INFORMACIE OHLADOM INVESTOVANIA DO AKCII NA KAPITALOVOM TRHU. MUSIM SA PRIZNAT, ZE TUTO WEBOVU STRANKU PRIEBEZNE SLEDUJEM UZ NIEKOLKO ROKOV A S POTESENIM, ALE AJ ZARMUTKOM V SRDCI VAM MUSIM OZNAMIT, ZE ZA CELY TEN CAS SOM NA NETE NIC LEPSIE NEOBJAVIL. NAJVIAC SI CENIM UPRIMNOST, KTORA TU EXISTUJE, NIKTO SA TU NA NIC NEHRA, PRIPADNE NEPODAVA DEZINFORMACIE ZA UCELOM OBOHATENIA SA A ZISKANIA ZISKU. VDAKA TEJTO STRANKE SOM ZAROBIL PEKNY BALIK PENAZI, ALE MOMENTALNE MAM DILEMU, CO DALEJ. CUTTY. "

" Vážený pán Ladislav Konečný! Veľmi pekne dakujem za odpovede. Som velmi potešený, že som dostal odpoveď priamo od Vás. Nečakal som, že Vy taký odborník na akcie a známa osoba odpíšete aj človeku, ktorý sa v tomto odvetví vobec nevyzná a je iba nováčikom. Ešte raz velká vďaka. Martin Š. "    Počítadlo budoucí hodnoty akcií :


  Vyplnit hodnoty a kliknout počítat


  Zde vypočítané výsledky , nelze vyplňovat

  dnešní kurz akcie    $     za 10 let by se vydělalo
                % ročně 

  a bude kurz  
             $ za 10 let  
             suma obsahuje re-investované dividendy

  vnitřní hodnota akcie je
             $  

Please note that this projection is very sensitive to your assumptions and makes certain simplifying calculations. You may want to perform a simple sensitivity analysis by varying your assumptions for Growth and Discount Rate.

 

 

  roční zisk pro akcii    $    
  odhadovaný růst zisku  

  mezi celými a desetinnými
  čísly nutno psáti TEČKU
  rok 1. - 3.   %  
  rok 4. - 6.   %  
  rok 7. - 10.   %  
  Discount Rate  %  
  12% pro typické akcie
  15% pro riskantní akcie
  
 
Dalsí počítadla online   :   kalkulátor 1   pocítadlo 3   pocítadlo 5   pocítadlo 7   rúzná počítadla


home - index     České akcie     fundament České akcie     Evropské kvalitní akcie     Euro akcie signály
USA kvalitní akcie     US akcie signály     techno akcie     zajímavé akcie     Warren Buffett akcie     BRKA
farmacie + biotech     indexy     moudrosti     analýza fundamentální     technická analýza     druhy grafu
Dow Jones fundament     Dow Jones grafy     US bank akcie     praxe akcie     investice     filtry počítadla
DAX akcie     krach 1929     krach 2000     mustrdepo     privatizace     tunely     paradís     2006     2007
2008     2009     2010     2011     2014     2020-2040     komodity     fondy     penize jako dluh     duch doby    
Benjamin Graham - Peter Lynch - Philip Fisher - John Templeton - Andre Kostolany
Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse o akciích česká a slovenská diskuse   vtipy