ČESKÉ AKCIE   6 m grafy indikátory RSI MOM MACD průměry SMA EMA 100 200 index PX50 PX 50
Když se neobjeví všechny grafy , kliknout AKTUALIZOVAT . Ale s DSL funguje perfekt

České akcie : zisk EPS , P/E KGV , dividenda , grafy 10 let     kuponová privatizace     české TUNELY

Kazdý správný ceský vlastenec by mel míti nejaké ceské akcie, at uz je koupí na burze Praha - KOBOS, nebo na burze Frankfurt. Koupiti by mel akcie v dobe, kdyz jsou levné s pomery kurs/zisk, kurs/trzba, kurs/úcetní hodnota, anglicky P/E, P/S, P/B a soucasne kdyz se ocekává letos a prístí rok rust rocního zisku v podniku. Jestlize není akcionár závislý na dividendách z tech akcií, nemusí je míti v dobe, kdyz jsou nebezpecne predrazené s P/E, P/S, P/B, nebo kdyz analytici ocekávají u podniku pokles rocního zisku. Pak je dobré akcie prodat a za pár let koupit levné zas. Jaké P/E, P/S, P/B znamená levné a drahé, to je na stránce Fundamentální analýza. Bohuzel vsichni ti cestí experti nejsou schopni publikovat na webstránkách zadarmo, jak jsou akcie drahé s P/E, P/S, P/B a jaký se ocekává letos a prístí rok rust zisku v podniku. Toto ale snadno najdeme na nemeckých a amerických webstránkách a v magazínech pro akcie z Nemecka a z USA.
Vybrati by si mel clovek mezi 5 ceskými akciemi, od starých a velkých podniku, které mely akcie z velké cásti ve Fondu národního majetku FNM v letech 1991-2005 a od roku 2006 mají akcie z velké cásti v Ministerstvu financí, protoze Fond národního majetku byl zrusen, nebo mají akcie z velké cásti ve vlastnictví nejakého západního koncernu nebo západní banky.
Jestli nejaký ceský miliardár z privatizace prijde na to, ze je chudák a ze má miliard málo a vydá tedy nejaké nové akcie na burze Praha, tak je nekupujte! Nikdy! Kazdý miliardár musí jednou vedet, kdy je cas prestat shánet miliardy a zacít shánet kamarády a starati se o zdraví, koupit si knajpu na Tahiti a zustat tam, zmizet z ceských novin a dát lidem ve vlasti uz pokoj.

Existují jen 3 české akcie bez velkého rizika na výber :
ČEZ a.s. - České energetické závody = ISIN: CZ0005112300 = WKN: 887832 na burze Praha a Frankfurt, webstránka www.cez.cz
Komerční banka a.s. = ISIN: CZ0008019106 = WKN: 888040 na burze Praha a Stuttgart, webstránka www.kb.cz
Philip Morris Č.R. a.s. = ISIN : CS0008418869 = WKN: 887834 na burze Praha a München, webstránka www.philipmorris.cz

Na podivných ceských webstránkách www.penize.cz a www.mesec.cz publikují clánky o akciích a doporucení akcie koupit nebo prodat od velkých expertu z týmu BIG EXPERT. Mnozí z techto velkých expertu ale koupili poprvé pred 2 roky ceské akcie na burze Praha a je jim 25 let a práve dostudovali Vysokou skolu nízkou. To neni fair od provozovatelu techto webstránek, vydávat za velké experty lidi, kterí koupili akcie pred 2 roky poprvé v zivote. Pak to nejsou velcí experti, big experts, ale velké deti, BIG BABIES. Mnozí z nich po 2 letech praxe na burze uz písou vlastní knihu o akciích, kde daji dohromady poznatky z cizích knih a pak se teprve sami z té vlastní knihy ucí, jak zacházet s akciemi. Také tito velcí experti uz porádají prednásky o akciích pro lidi a nechaji si za to moc zaplatit. Pritom je jasné, ze po 2 letech praxe na burze si lidé musí dojít sami na prednásky od lidí, co investují uz déle. Opravdový expert je ten, kdo kupuje déle nez 10 let akcie západní Evropy na burze Frankfurt, prekonal bez paniky propad akcií 2001 i 2008, je starsí nez 40 let a pouzívá u akcií ty nejlepsí nápady od Benjamina Grahama, Warrena Buffetta, Kena Fishera a Johna Templetona, kupuje akcie levne od podniku s rostoucim ziskem a neprodává nikdy akcie se ztrátou, kdyz má cas pockat léta na uspokojivý výnos a dividendy.

Cílový kurz akcie do konce roku , cílovka = základní lež analytiků ! Odhad potenciálu BUY , HOLD , SELL = základní podvod od analytiků !
Prumer z cílových cen pro akcii Zentiva , jaké pocátkem roku 2007 tipovalo 8 bank a ceských maklérských firem , byl 1582 korun. Cílová cena akcie je hodnota , kterou by mela reálná cena akcie dosáhnout priblizne za jeden rok. Skutecná cena akcie Zentiva po roce , pocátkem 2008 byla ale jen 837 korun , tedy polovicní. Sice spadla akcie Zentiva vlivem strachu z akcií v krizi bank , ale prece jen bylo i pak P/E 20. Jak tedy dosli analytici pocatkem roku 2007 na kurz po roce 2x vyssí ? Asi si protáhli pocátkem roku 2007 rostoucí graf akcie do budoucna a pak opsali hodnotu akcie za 12 mesicu. Tedy má-li akcie své dlouhodobé prumerné P/E a roste-li zisk podniku +20% behem roku, pak by teoreticky mohl býti kurz akcie za rok o 20% vyssí. Ale nelze nic pocítat , nelze cílový kurz akcie nikde oznamovat , protoze ocekávaný rust zisku muze býti zcela jiný a protoze kurz akcie je ovlivnen mnohem více zájmem a strachem , nez rustem zisku podniku. Tedy zapomenout ten humbuk - cílový kurs akcie.
Výpocet priblizného kurzu akcie za rok ( za 10 let ), je holý nesmysl , ocekávaný zisk pro letosní rok se vůbec nedostaví a také P/E koncem roku bude uplne jiné , nez se dnes ocekává. Akcie rostou podle zájmu a nezájmu o ne. Oblíbené akcie rostou nekolikrát více , nez roste zisk podniku a po priblizne 7 letech růstu , nastane-li rekordne vysoké P/E , pak spadnou behem asi 3 let akcie na zlomek nejvyssího kurzu a podprůmerne nízké P/E. Jistá investice je : koupit kvalitní akcii levne , pod spravedlivou cenou , kdyz zisk podniku roste ( viz Graham & Buffett ). Koupit akcii draze a cekat dalsí predrazení , to je hokus-pokus.
Základ value-investingu, dlouholetá investice do kvalitní akcie : Manageri podniků by meli co nejlépe slouziti akcionárům za to , ze jim nákupem akcií pujcili peníze. Kde je takový manager v Cechách ?


ČEZ   Patria.cz   Onvista.de

Erste Bank   Patria.cz   Onvista.de

Komerční banka   Patria.cz   Onvista.de

Philip Morris   Patria.cz   Onvista.de

Moneta Bank   Patria.cz   Onvista.de

Kofola   Patria.cz   Onvista.de


ČEZ A.S. České Energetické Závody     WKN: 887832     www.cez.cz - pro investory
ČEZ   ISIN: CZ0005112300   IČO: 45274649   BIC: BAACEZ     burza Frankfurt graf 6 mesícu + RSI, MACD, SMA 38, SMA 100 :

    Comdirect.de     Patria.cz


Erste Bank der Österreichischen Sparkassen A.G.     WKN: 909943     www.erstebank.at - IR ( investor relations )
ERSTE BANK   ISIN: AT0000652011     BIC: BAAERBAG     burza Frankfurt graf 6 mesícu + RSI, MACD, SMA 38, SMA 100 :

    Comdirect.de     Patria.cz


Komerční Banka A.S.     WKN 888040     www.kb.cz - vztahy s investory
KOMERČNÍ BANKA   ISIN: CZ0008019106   IČO: 45317054   BIC: BAAKOMB     burza Stuttgart graf 6 mesícu + RSI, MACD, SMA 38, SMA 100 :

    Comdirect.de     Patria.cz


Philip Morris Č.R. A.S.     WKN 887834     PM     www.philipmorris.cz - nase podnikání - jak pracujeme - hospodárské výsledky
PHILIP MORRIS Č.R   ISIN: CS0008418869   IČO: 14803534   BIC: BAATABAK     fundament yahoo     burza München Mnichov graf 6 mesícu + RSI, MACD, SMA 38, SMA 100 :

    Comdirect.de     Patria.cz


Index PX     ISIN XC0009698371     +     ISIN AT0000726443     obsahuje 7 - 10 hlavních českých akcií :
CEZ , ERSTE BANK , KOMERCNI BANKA , PHILIP MORRIS
Český akciový index   http://www.pse.cz/   Český akciový index           ISIN XC0009698371     ISIN AT0000726443

  PX 50 český PX-50 akciový index PX50   Czech traded index = 9 akcii

V euro na burze Frankfurt : 1999 - 2008 vyrostla akcie CEZ +4.775% v euro   ,   1999 - 2008 vyrostla akcie Komercní Banka +2388% v euro   ,   2002 - 2007 vyrostla akcie Unipetrol +1.354% v euro   .   Tady je videt , jak je hloupé delat kasu za nekolik dní , kdyz indikátory ukází signál prodat , namísto drzení akcií velké banky 5 az 50 let. Nejsou-li ty akcie dnes prílis drahé ? Pri nákupu akcií P/E = KGV je dobré pod 15 a ideální je P/E 10.   Akcii vyhledáme jménem na :   www.patria.cz   Spravedlivý kurz akcie je rovný úcetní hodnote akcie = spravedlivý marktkapitál neboli soucet kurzů vsech akcií je rovný vlastnímu majetku podniku minus dluhy. Je-li kurz / úcetní hodnota = 5   ,   ( marktkapitál / vlastní majetek - dluh = 5 ), pak uz je akcie 5 x predrazená. Dobré by bylo maximálne 2x predrazená. Akcie je levná také , kdyz P/E akcie je aspon 2x nizsí nez P/E dlouholetých státních dluhopisu , P/E dluhopisu dostaneme , kdyz 100 delíme úrokem dluhopisu. Levná akcie má kurs/trzba = P/S pod 1.
Brokers v USA :
www.InteractiveBrokers.com jsou výhodné pro mnohé krátkodobé obchody , mesícní poplatek 10 dolaru , to znamená 120 dolaru za rok , ale obchoduje se zdarma az do celkových poplatku 120 dolaru za rok. Ten poplatek u Interactive Brokers by byl pri nákupu a prodeji za kazdý kus akcie 0,005 dolaru , minimálne 1 dolar za zakázku , maximálne 0,2% z hodnoty celé zakázky a limit pro kurz je zdarma.


Z korespondence :

" Prisel jsem o vsechny úspory z duvodu propadu akcie na polovinu prostrednictví margin operací. Me snízil broker behem dvou týdnu úroven rucení z 25% na 50%. Podstatou je vlození jen 25% - 50% svých penez a na zbytek akcií Vám broker pujcí. Pri poklesu rucení pak narázíte na výzvy dolození dalsí hotovosti nebo prodání akcií se ztrátou a muzete prijít i o vse. Ve víre, ze pokles preziju jsem to nechal být , az byl úcet v minusu a musel vse zrusit. Broker byl nedostupný , neochotný Vám zachránit peníze. Ztráty jsem likvidoval jeste pul roku. " Robert O.

" Pracoval jsem pro jednu spolecnost, která delala investicního zprostredkovatele pro obchodníka na burze. Velice rychle jsem zjistil, co se ve spolecnosti deje a na jakém systému jsou nase brokerské spolecnosti postaveny. Jde samozrejme o poplatky. V kazdé brokerské spolecnosti jsou junior brokeri, kterí mají peníze jedine, kdyz sezenou nové klienty a to jakýmkoliv zpusobem. Potom jsou makléri, kterí se dostali k maklérské zkousce pochybným zpusobem a mnohokrát ani nevedí nic o akciích. Jejich ohodnocení pramení z poctu obchodu za kalendární mesíc. Jsou zde jeste ruzné motivacní bonusy a souteze v poctu nových klientských úctu mezi pobockami. Nedávno jsem prosel mnoho pohovoru u brokerských spolecností a vsechny meli mnoho spolecného. Zejména to, ze jsou firmy zivé z poctu transakcí a poplatku a ne z výsledku. Vubec je nezajímá, jestli klient vydelává! Dokonce jsem zaslechl vetu od vedoucího oddelení, ze nejlepsí klient je ten, který ztrácí 10% z vlozeného kapitálu. Klient nechce odejít, protoze neztrácí prílis, ale drzí ho potreba, získat peníze zpet. Pokud by vydelával pouze 3% rocne, odejde ke konkurenci. Firmy jako je FIO, Capital Partners, Patria Finance, Cyrrus atd. velice rádi nabídnou komisionárskou smlouvu, která vám ríká, ze si vlastne obchodujete sami. Jenze mnoho lidí podlehne kouzelným slovíckum a psychologickému nátlaku tem nejzkusenejsím lhárum na této planete a je schopna proti vlastnímu presvedcení delat kazdodenní ztrátové obchody. Jsem velice rád, ze jsem onen systém poznal na vlastní kuzi a ze mohu varovat lidi. Pokud si otevrete u ceského brokera úcet a chcete investovat, NIKDY nepodepisujte smlouvu o "Obhospodarování portfolií" a pokud uzavrete Komisionárskou smlouvu, NIKDY nezvedejte maklérovi telefon a radeji se ucte investovat. Nebo ZARUCENE prijdete o peníze! Klientovi udelaji ztrátu 400.000 korun a maklér na tom vydelá 6.000 a kvuli této cástce je schopen klientovi tuto ztrátu doporucit! Pri obhospodarování portfolií si berou 15-40% ze zisku. " Jirí K.

"Vsetky dividendy, ktoré prídu na moj ucet su 2x zdanované. Prvý krát su zdanené v materskej krajine a potom prichádza na rad druhé zdanenie v SRN sadzbou dane 21,1 %. Potvrdil mi to aj prevádzkovatel FIO, ze v SRN sa zdanuje sadzbou dane 21,1% bez rozdielu vsetko aj prichádzajuce uz zdanené dividendy. Takto sa zdanuju dividendy vsetkým, ktorí obchoduju prostrednictvom spolocnosti FIO:
spanielske dividendy 18 % dan + dan v Nemecku 21,1 %, to je spolu 39,1 % dan z dividend.
anglické dividendy 10% % dan + dan v Nemecku 21,1 %, to je spolu 31,1 % dan z dividend
americké dividendy 15 % dan + dan v Nemecku 21,1 %, to je spolu 36,1 % dan z dividend." Martin S.


V Ceské Republice je nejvýznamnejsím organizovaným akciovým trhem Burza cenných papíru Praha ( BCPP ). Vznikla na podzim roku 1992. Na jare 1993 se na ní zacalo obchodovat s prvními akciemi , ty méne likvidní byly postupne z trhu stahovány. V roce 1998 doslo za úcelem zajistení likvidity na BCPP k vytvorení prestizního segmentu SPAD ( systému pro podporu trhu akcií a dluhopisu ). RM -Systém vznikl roce 1993. Je to mimoburzovní elektronický trh , který byl a je urcen predevsím pro mensí investory. Obchodovat na nem muze kdokoliv kdo splnuje základní podmínky ( vek, obcanství atp. ) a zaregistruje se jako zákazník RM-S. Nemá centrální parket , pobocky RM-S jsou ve vsech vetsích mestech C.R.
V České republice existují dva trhy akcií : Burza cenných papírů Praha a.s. = BCPP a mimoburzovní trh RM-Systém a.s. = RMS. RM = registracní místo. Pro zajisteni likvidity nekolika titulu doslo na BCPP k vytvoreni segmentu SPAD , kde je roku 2006 obchodováno jen s 9 akciemi a segmentu AOS = automatizovaný obchodní systém. Tento automatický obchod AOS se delí na aukční režim a na ten kazdý den navazuje kontinuální režim = KOBOS = kontinuální burzovní obchodní systém. Aukční režim je obchodování pri pevné cene 8:00 - 9:25 hod + 17:00 - 20:00 hod. Kontinuální rezim je obchodování pri promenlivé cene 9:25 - 15:55 hod. SPAD = systém pro podporu trhu akcií a dluhopisů. Ve SPAD se akcie obchoduji v pevne daných mnozstvích akcií tzv. lotech za 1 az 4 milionů korun. SPAD obchoduje : uzavrená fáze 7:30 - 9:30 hod. + otevrená fáze 9:30 – 16:00 hod. + uzavrená fáze 17:00 - 20:00 hod. V tech 9 SPADových titulech se uskutecní velká vetsina obchodů s akciemi v Cechách. Drobní klienti obchodují za libovolne malé obnosy na KOBOS. Objem prodaných devíti hlavních akcií je na SPAD asi 50x vetsí nez na KOBOS , na KOBOS 10x vetsí nez na RMS. Na KOBOS je asi 100x vetsí volume nez na aukčním režimu. Kurzy hlavních 9 akcií na KOBOS a v RMS se upravují dle kurzu ve SPAD. SPADové tituly jsou roku 2006 : CEZ , Ceský Telecom = Telefonica O2 CR , Komercní banka , Erste Bank , Unipetrol , Philip Morris , Zentiva , ORCO , CETV. KOBOS prodává roku 2006 asi 35 ceských akcií a RMS asi 120 ceských akcií. Na KOBOS a SPAD se obchoduje pres banku nebo brokera , na RM-S se obchoduje bez banky , bez brokera , treba i osobne ve filiálce RM-S. RMS má po republice asi 50 filiálek a obchoduje od 9.00 do 17.00 hodin. a od 17.00 do 21.30 prijímá objednávky na druhý den.   www.rmsystem.cz     Prazská Burza : kurzy akcií

České stránky o akciích :   financninoviny.cz/investice   tyden.cz/byznys  
♥ ♥ Diskusní fórum o akciích česky a slovensky diskuse pro akcie ♥ ♥

Slovenské stránky pro akcie Bratislava Pressburg Prešpurk Slovensko :
www.investicne.sk + www.bsse.sk
Diskusní fórum pro akcie nr.1a investice fondy diskuse o akciích česká a slovenská diskuse

České akcie : zisk EPS , P/E = KGV , dividenda , grafy 10 let

home - index     České akcie     fundament České akcie     Evropské kvalitní akcie     Euro akcie signály
USA kvalitní akcie     US akcie signály     techno akcie     zajímavé akcie     Warren Buffett akcie     BRKA
farmacie + biotech     indexy     moudrosti     analýza fundamentální     technická analýza     druhy grafu
Dow Jones fundament     Dow Jones grafy     US bank akcie     praxe akcie     investice     filtry počítadla
DAX akcie     krach 1929     krach 2000     mustrdepo     privatizace     tunely     paradís     2006     2007
2008     2009     2010     2011     2014     2020-2040     komodity     fondy     penize jako dluh     duch doby    
Benjamin Graham - Peter Lynch - Philip Fisher - John Templeton - Andre Kostolany
  Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse o akciích česká a slovenská diskuse     vtipy


1 Euro = ? Česká Koruna   1 Česká Koruna = ? Euros   1 Dolar = ? Česká Koruna   1 Česká Koruna = ? Dolaru
1 British Pound = ? Česká Koruna   1 Ceska Koruna = ? British Pounds   1 Dollar = ? Euros   1 Euro = ? Dollars
  1 British Pound = ? Euros   1 Euro = ? British Pounds  
MP3 hudba z Tahiti zadarmo         midi hudba celého sveta zdarma